• Dolar Alış / Satış: 5.292 / 5.302
  • Euro Alış / Satış: 5.989 / 5.999
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Okul servisi ücretlerine ‘sezon’ ayarı

3 Eylül 2018
Okul servisi ücretlerine ‘sezon’ ayarı

2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi okul servisi ücretleri zamlanıyor. Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Halil İbrahim Seyfi, başkentte servis aracı ücretlerine yüzde 13 oranında zam yapıldığını açıkladı. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokullara öğrenci taşıyan servislerde rehber bulundurma zorunluluğunun bulunduğunu hatırlatan Seyfi, aylık her öğrenci başına ödenen 45 TL’lik rehber personel giderinin de 20 TL’lik artışla 65 TL olduğunu söyledi.

Zammın gerekçelerini de anlatan Seyfi, bir önceki yıla göre yedek parça, bakım ve işletme giderlerinde asgari ücret artışına paralel olarak artış yaşandığını kaydetti. Seyfi, “Taşıma sektöründe fiyatlar konusunda en belirleyici unsur akaryakıt fiyatlarıdır. Bir önceki yıl fiyat tarifesini yayınladığımız haziran ayından bu yana akaryakıt fiyatlarındaki artış yüzde 30 civarındadır” dedi.

Ankara’da 2018-2019 eğitim öğretim yılı okul servis ücretlerinin yıllık tarifesi şöyle: 0 kilometreden 3 kilometreye kadar olan mesafe için bin 818 TL, 3 kilometreden 6 kilometreye kadar olan mesafe bin 989 TL, 6 kilometreden 10 kilometreye kadar olan mesafe 2 bin 340 TL, 10 kilometreden 15 kilometreye kadar olan mesafe 2 bin 718 TL…

İstanbul’da zam bekleniyor

Bu arada Ankara’nın ardından İstanbul’da okul servislerine  yeni zam yapılması bekleniyor. Artan maliyetlere dikkat çeken servisçi örgütleri, makul ölçüde zam olacağını dile getiriyor.

Bu konuda İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüşmeler halinde olduklarını belirten yetkililer, kendilerini kurtaracak, vatandaşı da mağdur etmeyecek bir ayarlamanın yapılmasını arzu ettiklerini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN