• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

O KÖPRÜ, BİZİM KÖPRÜMÜZ MÜ!

19 Temmuz 2016
O KÖPRÜ, BİZİM KÖPRÜMÜZ MÜ!

Herkes gibi otobüsçüler de, Osmangazi Köprüsü’nü 9 gün ücretsiz kullandı. Uygulama, hızlı ve keyifli olduğu kadar keseye de katkı yaptı. Bayram bitti, üzerine ‘ücretsiz’ yazan gişeler fatura kesmeye başladı. İki akslı otobüsün geçişi tam 141.95 TL…

Otobüsçü tasarrufa bakar, tasarruf yok!

KARAYOLU yolcu ve yük taşımacılığına ivme kazandıracak İzmir-İstanbul Otoyol Projesi’nde, adım adım sona geliniyor. Projenin en önemli etaplarından Osmangazi Köprüsü, 30 Haziran’da açıldı. Köprü, 9 günlük bayram tatili süresinde ücretsizdi. Başta ticari araç sahipleri olmak üzere herkes, yeni köprüden ücretsiz geçmenin keyfini yaşadı. Sayılı gün çabuk biter, tatil sona erdi, yüksek ücretli tarife uygulanmaya başlandı. İDO’ya feribot için 110 lira ödeyen otobüsçü, köprüden 141.95 TL’ye geçecek. Arada 31.95 kuruşluk fark var, ancak harcanan akaryakıtla birlikte hatırı sayılır tasarruf söz konusu. Hele de her gün geçenler için.

Önemli olan hizmetlerin erişilebilir olması

OTOBÜSÇÜ, son yıllarda kuruşu hesaplar noktaya geldi. İDO’dan fiyatları düşürmesini bekleyen otobüsçü, bu parayı vermekte zorlanacaktır. Nitekim bayram tatilinin sona ermesiyle birlikte, çok sayıda otobüsçü yeniden feribotlara yöneldi. İzmir-İstanbul Otoyol Projesi, Türkiye’nin bugüne kadarki en büyük Yap-İşlet Devret projesi. Devlet, bu projeyle çok önemli bir iş yapmış oldu. Ancak önemli olan, hizmetlerin erişilebilir olmasıdır. Unutulmamalı, otobüsçü, kamyoncu ve nakliyeci kullandıkça Osmangazi Köprüsü değer kazanır. Ancak mevcut taşıma ücretleri, köprüyü daha fazla kullanmanın önünde engel teşkil ediyor. Köprü bizim olmalı!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."