• Dolar Alış / Satış: 3.928 / 3.935
  • Euro Alış / Satış: 4.822 / 4.831
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Nisan ayındaki turizm rakamları umut verici

6 Haziran 2017
Nisan ayındaki turizm rakamları umut verici

BİZ turizm taşımacıları olarak; kimseden destek almadan, kendi özkaynaklarımızla bugünlere geldik, inşallah bundan sonra da bu böyle devam edecektir. Ancak kimi zaman olur ki, sizin dışınızdaki bazı nedenlerden dolayı desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz.

Mesela 15 Temmuz hain darbe girişimi… Bu girişim, tüm toplumu büyük sıkıntıya soktu; ancak turizm sektörünü resmen bitirme noktasına getirdi. Zaten böyle olduğu içindir ki; hükümet turizmciyi kurtarma adına çok ciddi teşvik önlemleri aldı. Bizler de devletten taleplerde bulunduk; ancak talebimiz maddi destek değil; bir takım küçük düzenlemeler ve borç ertelemeleriydi. Karşılansa iyi olurdu, ama olmadı.

Gönül ister ki turizmde işler iyi gitsin de desteğe kimsenin ihtiyacı olmasın. 2015’e kadar turizm çok iyi gitti. Herkes mutluydu, herkes ülkesine katma değer katmanın çabası içerisindeydi.  Değerli dostlarım; nisan ayı ile ilgili turizm rakamları geçen hafta açıklandı. Rakamlar son derece sevindirici ve umut verici; geçen yıla oranla nisanda gelen turist sayısında yüzde 18’lik bir artış yaşanmış. Bunda hiç kuşkusuz Rus turistlerin çok büyük payı var. Yine rakamlara göre geçen yıla oranla ülkemize gelen Rus turist sayısında da yüzde 485’lik çok büyük bir patlama yaşanmış. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği liderleri ile çok olumlu bir görüşme gerçekleştirdi. İlişkilerin yeniden normalleşmesi bekleniyor. Bu da daha fazla zengin Avrupalı turistin ülkemize gelmesinin önünü açacaktır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."