• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Muğla’daki gibi katliam bir daha yaşanmasın!

24 Mayıs 2017
Muğla’daki gibi katliam bir daha yaşanmasın!

GEÇEN hafta Muğla Marmaris’te gerçekleşen; 24 insanımızın can verdiği, 10 insanımızın da yaralandığı trafik kazası, hepimizin yüreğini derinden etkilemiştir. Aslında bu bir kaza değil, cinayettir; çünkü yapılan kaçak ve korsan bir taşımadır…

Tabii ki korsanlar baş sorumlu ve suçludur; ancak bu insanların bu kadar rahat çalışmasını engelleyemeyenler de kesinlikle masum değil. Bu bir değil, beş değil; yıllardır benzeri onlarca katliam yaşandı.

Her kazadan sonra duyarlılığımız biraz artıyor; sonra nedendir bunu unutuyoruz, adamlar da ellerini kollarını sallayarak bu işi yapmaya devam ediyor. Kaza yapan küçük otobüsü temin eden ve kazada hayatını kaybeden kişinin; acıdan olsa gerek itirafları da hayli düşündürücü. Adam o kadar normal söylüyor ki; resmen tüylerim ürperdi.

İşte iki satırlık itiraf: İnsanlar toplanıp bana geliyor; ben de araç temin ediyorum. Bu işler hep böyle yapılıyor. O gün o yalda benimki gibi 100 aracı durdursanız, belki 1-2’sinde turizm belgesi var. Diğerleri benim gibi çalışıyor.

Bu itiraf bile, savcıları ve güvenlik görevlilerini harekete geçirmeye yeter!

Biz büyük paralar verip belge alıyor, araç yatırımı yapıyor, vergi veriyor, insan istihdam ediyoruz; vazgeçtik ekmeğimizin çalınmasından. Bari insanlarımızın bunlara kurban gitmesinin önüne geçin.

Tabii bir de, bu korsanlar nedeniyle gerçek turizm taşımacılarının imajı maalesef sarsılıyor. ‘Dur’ deyin!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."