• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Michelin’in ‘Şoför Amca’sı kapsama alanını genişletti

6 Aralık 2016
Michelin’in ‘Şoför Amca’sı kapsama alanını genişletti

MICHELIN’in de desteğiyle hayata geçirilen “İyi Dersler Şoför Amca” projesi, yeni illeri de kapsayacak şekilde genişliyor. Bugüne kadar 20 ilde hayata geçirilen proje, 10 yeni ilde daha uygulanacak. Hedefte 13 bin servis şoförüne ulaşmak var.

LASTİĞİN global devlerinden Michelin, ülkemizde hayata geçirdiği ve desteklediği sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Michelin, bu kapsamda Ulaştırma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve TÜVTÜRK ile birlikte ‘Trafikte Sorumluluk Hareketi’ kapsamında “İyi Dersler Şoför Amca” projesini balatmıştı.

2014 yılında paydaş yapısını değiştirerek eğitimlerini yeniden şekillendiren “İyi Dersler Şoför Amca” projesi, yeni dönemde de taşımalı eğitim servis şoförlerinin yanı sıra ilkokul öğrencileri, okul yönetimi, öğretmenler ve veliler için de trafik güvenliği konusunda farkındalığı artırıcı çalışmalar düzenlemeye devam ediyor. 2014-2015 döneminde 15 bin servis şoförü, 4 binden fazla öğrenciye ulaşarak eğitimler düzenlenen proje kapsamında, bu yıl 13 binden fazla servis şoförüne ulaşılması hedefleniyor.

Marka olarak en büyük sorumluluk alanlarının yol ve yolcu güvenliği sağlamak olduğunu ifade eden Michelin Türkiye Genel Müdürü Manuel Montana, “2011 yılından bu yana büyük bir mutlulukla içerisinde yer aldığımız ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projemizin Türkiye için çok büyük bir önem taşıdığını düşünüyoruz.

Taşımalı eğitim, ülkemizi bir bütün olarak ele aldığımızda eğitim sisteminin devamlılığı için gerçek bir ihtiyaç. Bu sistem içerisinde yer alan öğrenciler, uzun saatlerini serviste geçirerek okullarına varıyor ve bu süreçte servis şoförleri çocuklar için bir rol modele dönüşüyor. Biz de İyi Dersler Şoför Amca projesi ile taşımalı eğitim servis şoförlerini “Trafikte Güvenlik”, “Trafikte İletişim ve Davranış” ve “Trafikte İlkyardım” konularında eğitiyor, farkındalık düzeylerini yükseltiyoruz. Her dönem yeni 10 ilde yer alarak projemizin tüm Türkiye’ye yayılmasını umut ediyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."