• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Mercedes’ten çocuklara trafik eğitimi

6 Haziran 2017
Mercedes’ten çocuklara trafik eğitimi

Mercedes-Benz Türk ve TEGV’in işbirliğiyle hayata geçirilen MobileKids Türkiye, İzmir’de ‘Çocuklar Trafikte’ etkinliği düzenledi.

MERCEDES-Benz Türk, ana şirketi Daimler AG’nin 2001 yılında Almanya’da başlattığı, 2013 yılında ise Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte Türkiye’de hayata geçirilen MobileKids Trafik Eğitim Projesi’nin tanıtımı farklı illerde devam ediyor. Dünyanın ilk ve en büyük yol güvenliği girişimi olan  MobileKids Türkiye, son olarak İzmir MaviBahçe AVM’de çocuklar ve aileleriyle buluştu.

MaviBahçe AVM’deki atölye çalışmasında ‘Kendi Trafik İşaretini Tasarla’, ‘Boyama Etkinlikleri’, ‘Mini Şehir’, ‘Kes Yapıştır Trafik Işıkları’ başlıklı etkinlikler düzenlendi. Drama etkinliğinde ise drama lideri, çocuklara temel trafik kurallarını eğlenceli ve eğitici bir oyunla anlattı. 110 çocuğun katıldığı etkinlik sabah 10:00 ’da başlayıp 18:00 ’a kadar sürdü.

MobileKids Trafik Eğitim Projesi kapsamında 7-12 yaş arası ilköğretim çağı çocuklarının trafik bilgisinin ve farkındalığının artırılması, trafikle ilgili kavram, beceri ve tutumları kazanmaları hedefleniyor.

Temel trafik kavramları, trafikte dikkat, trafik kuralları, karşıdan karşıya geçme ve trafikte özel durumlar bölümlerinden oluşan eğitimde çocuklar, yetkinliklerini artırma şansına sahip oluyorlar.  Farklı illerdeki okullarda Ateşböceği ile verilen trafik eğitimine ek olarak daha çok çocuğa ulaşabilmek amacıyla farklı tarihlerde yan etkinlikler düzenliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."