• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Mercedes’in ‘STARTUP’ projesine TİSK’ten ödül

9 Nisan 2018
Mercedes’in ‘STARTUP’ projesine TİSK’ten ödül

ÜRETİMİ, istihdamı ve ihracatıyla ülkemize değer katan otomotivin yarım asırlık çınarı Mercedes-Benz Türk, sosyal sorumluluk projeleriyle de Türkiye’nin geleceğine katkı sağlıyor. Şehirlerarası otobüsün kesentisiz lideri, bu çerçevede 50. yılını kutladığı 2017’de çok önemli bir projeye start vermişti: “50. Yılda 50 Startup Projesi”… Proje çerçevesinde geçen yıl 50 yenilikçi, sürdürülebilir ve yaratıcı fikir, ödüllendirilmişti. Mercedes-Benz Türk, projeye 2018 yılında da devam etti. Kamuoyunda büyük takdir alan proje; Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) geleneksel Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde “Yenilikçilik Kategorisi”nde ödüle layık görüldü.

TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödül Töreni 30 Mart 2018 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.  TİSK’in Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’ne bu sene  37  firma başvurdu. Finale kalan 10 şirketin sosyal sorumluluk projeleri ödüle hak kazandı. Mercedes-Benz Türk’ün ödülünü şirketi  temsilen, Mercedes-Benz Türk CIO’su Gökçe Bezmez, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’den aldı.

 

2018’de destek sürecek

Mercedes-Benz Türk “50. yılda 50 Startup” projesini gelecek yıllara taşıyacak adımları da attı. Proje “Mercedes Benz Türk StartUP” adıyla hayatına devam ediyor. Mercedes- Benz Türk StartUP Projesi 2018 yılında “Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” rehberliğinde “Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları” teması ile ilerleyecek ve gerçekleştilecek yarışma ile yenilikçi, sürdürülebilir ve yaratıcı fikirleri destekleyerek topluma ve çevreye fayda sağlayan, pozitif sosyal etkisi olan, hayatı kolaylaştıran çözümler üreten startuplar ödüllendirilecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN