• Dolar Alış / Satış: 3.782 / 3.788
  • Euro Alış / Satış: 4.653 / 4.661
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

MERCEDES’İN ‘KENTİÇİ’NDEKİ ‘YILDIZI’ ADIM ADIM TÜRKİYE’Yİ DOLAŞIYOR

28 Şubat 2017
MERCEDES’İN ‘KENTİÇİ’NDEKİ ‘YILDIZI’ ADIM ADIM TÜRKİYE’Yİ DOLAŞIYOR

Kayserili taşımacıdan Conecto’ya tam not

Otobüslerde ‘değişim yılı’ olan 2016’da Travego ve Tourismo ailesinin yanı sıra Conecto’ya da ‘mükemmelik’ ayarı çeken Mercedes-Benz Türk, ‘Kentiçi Yıldız’ı Kayseri’de tanıttı. Kamu ve özel taşımacılar, yeni Conecto’ya hayran kaldı

MERCEDES-Benz Türk, turizm ve şehirlerarasının yanı sıra 2017 yılında yeni Conecto ile de büyük işlere imza atmak istiyor.

2016’da; çağdaş normlar ışığında Conecto’ya kusursuzluk ayarı çeken dev şirket, yeni Yıldız için yurdun dörtbir yanında tanıtım etkinlikleri düzenliyor. Bu sene 50’nci kuruluş yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk, bu çerçevede Kayseri’ye bir çıkarma yaptı. Yeni Conecto için düzenlenen barbekülü etkinliğe; özel halk otobüsçülerinin yanı sıra belediyenin ulaşım biriminden temsilcileri de yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğe, gün boyu 500’ü aşkın taşımacı katıldı.

Kentiçi toplu taşımacılar, Ankara etkinliğinde olduğu gibi Conecto’yu tepeden tırnağa inceleyip, Mercedes yetkililerinden araçla ilgili detaylı bilgiler aldı. Conecto’ya tam not veren taşımacılar, otobüs alımı konusunda da yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdi.

Gerek Ankara ve gerekse de Kayseri’de Conecto’ya gösterilen yoğun ilgiden memnun kaldıklarını dile getiren Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Alper Kurt, kentiçi pazarla ilgili hedef büyüttüklerini belirterek, tanıtım etkinliklerinin devam edeceğini dile getirdi.

 

İŞTE YENİ CONECTO:

Tam alçak tabanlı Conecto’da körüklü ve solo olmak üzere iki farklı kasa tipi ile Doğalgaz ve Dizel motor seçenekleri bulunuyor:

– Conecto Solo dizel: Euro 6, 220 kW (295 BG) gücündeki yeni OM 936 motor,

– Conecto Körüklü dizel : Euro 6, 265 kW (355 BG) gücündeki yeni OM 470 motor,

– Conecto Solo CNG: 222 kW (298 BG) gücündeki Mercedes-Benz OM 936 G motor,

– Conecto Körüklü CNG : 222 kW (298 BG) gücündeki Mercedes-Benz OM 936 G motor.

Mercedes-Benz mühendisleri tarafından geliştirilen düşük emisyon değerli yeni nesil motor, daha fazla yakıt tasarrufu sunuyor. Sadece yeni Conecto otobüslerinde bulunan reküperasyon (geri kazanım) modülü sayesinde otobüsün depoladığı enerji ilave yakıt tasarrufu olarak geri dönüyor. Yeni Conecto, AdBlue ve motor yağı tüketiminde de önemli ölçüde azalma sağlıyor.

Yeni Conecto’nun renkli gösterge ekranlı yol bilgisayarı sayesinde anlık yakıt tüketimi ve seyir bilgileri kolaylıkla takip edilebiliyor ve yakıt tüketim miktarı hesaplanabiliyor.

Yeni B2E (Bus Electric Electronic) teknolojisi ile teknik altyapısı tamamen değişen yeni Conecto, güçlü yeni Euro 6 motoru ile çok daha ekonomik. Bunun yanısıra kullanımı kolay kontrol üniteleri ile kumanda ediliyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."