• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Mercedes, MobileKids ile ‘Çocuk Gelişim Fuarı’nda

29 Mart 2017
Mercedes, MobileKids ile ‘Çocuk Gelişim Fuarı’nda

DAIMLER AG’nin 2001 yılında Almanya’da başlattığı, 2013 yılında ise Mercedes-Benz Türk’ün Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte hayata geçirdiği MobileKids Trafik Eğitim Projesi, farklı etkinliklerle tanıtılmaya devam ediyor.

Dünyanın ilk ve en büyük yol güvenliği girişimi olan MobileKids, 0-10 yaş arası çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, kültürel ve bedensel gelişimine katkı sağlamak amacıyla 16-19 Mart’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Çocuk Gelişimi Fuarı’nda çocuklar ve aileleriyle buluştu.

MobileKids standında yer verilen interaktif oyun kapsamında çocuklar, tabletler aracılığıyla trafik simülasyonuna katıldı. Çocuklar bu eğlenceli oyunla, yol güvenliği bilgilerini geliştirme imkânına kavuştular. Fuarda Mercedes-Benz Türk standını aileleri ile 1.000 çocuk ziyaret etti.

Uygulamalı eğitimler veriliyor

MobileKids Trafik Eğitim Projesi kapsamında 7-14 yaş arası ilköğretim çağı çocuklarının trafik bilgisinin ve farkındalığının artırılması, trafikle ilgili kavram, beceri ve tutumları kazanmaları hedefleniyor.

Temel trafik kavramları, trafikte dikkat, trafik kuralları, karşıdan karşıya geçme ve trafikte özel durumlar gibi farklı ve kapsamlı bölümlerden oluşan eğitim ile çocuklara, yetkinliklerini artırma şansı sunuluyor.  Bugüne kadar 11 ilde,  28 okulda 13.400 öğrenciye birebir 6 saat trafik eğitimi verilen MobileKids Trafik Eğitim Projesi’nde eğitim etkinlikleri, ilköğretim okullarının bahçelerine yerleştirilen Trafik Ateşböceği adı verilen tırda gerçekleştiriliyor. Ateşböceği içerisindeki özel donanım ve malzemeler sayesinde çocuklar program içeriklerini bizzat uygulayabiliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."