• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Mercedes-Benz Türk ihracatın da ‘YILDIZ’ı

10 Ekim 2017
Mercedes-Benz Türk ihracatın da ‘YILDIZ’ı

Yarattığı katma değer ve istihdamı ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Mercedes-Benz Türk, ‘İhracatın Yıldızları-Türkiye’nin Gizli Şampiyonları’ yarışmasında ‘İhracat Performansı’ kategorisinde ikincilik ödülünü aldı…

TÜRKİYE’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan şehirlerarası otobüs pazarının kesintisiz lideri Mercedes-Benz Türk, ihracatıyla da ülkemize önemli oranda döviz girdisi sağlıyor. Dev şirket, son yıllardaki ihracat performansıyla, önemli bir ödüle lâyık görüldü.

İhracatın geliştirilmesi ve Türkiye ekonomisindeki payının artmasını teşvik etmek amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) önderliğinde, Dünya gazetesi işbirliğiyle bu yıl 16’ıncısı düzenlenen ‘İhracatın Yıldızları-Türkiye’nin Gizli Şampiyonları’ yarışmasının yıldızları; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katıldığı törenle geçtiğimiz hafta  sahiplerini buldu.

Toplam 518 firmanın değerlendirildiği yarışmada Mercedes-Benz Türk, ‘İhracat Performansı’ kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

İkincilik ödülüne layık görülen Mercedes-Benz Türk adına ödülü; Otobüs Fabrikası Direktörü Bülent Acicbe aldı.

Otobüs ve kamyonları 70’ten fazla ülkeye ihraç ediyoruz

Bu anlamlı ödül ile ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Mercedes-Benz Türk Otobüs Fabrikası Direktörü Bülent Acicbe, “Türkiye’de kuruluşumuzun 50. yılını kutladığımız bu günlerde, bu ödüle layık görülmek bizi gururlandırdı.

Bu yarım asırda pek çok ilke, yeniliğe, başarıya ve rekora hep birlikte imza atarak sektörümüzde öncü ve lider olduk.

Ülke ekonomisine üretim ve istihdam alanlarında yaptığımız katkıların yanı sıra İç Anadolu’daki Aksaray Kamyon Fabrikamız ve İstanbul’daki Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ürettiğimiz otobüs ve kamyonlar, bugün dünyanın dört bir yanında 70’den fazla ülkeye ihraç ediliyor.

Bu çalışmalarımızın ödüle değer görülmesi, bizi yeni hedeflerimize yürürken cesaretlendirecek. 2017 yılında yaptığımız ve yapacağımız ihracatla yine ülke ekonomisine katkı sunmanın gururunu yaşayacağız” şeklinde konuştu.

 

Şirket 2016 yılında tam 3.500 otobüs ihrac etti

Mercedes-Benz Türk 2016 yılında 3.500’ü aşkın otobüs ve 4.500’ü aşkın kamyon ihraç ederek üretim tesislerinde tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştı.

Şirket, Hafif Ticari Araç Grubunda ise en yüksek satış rakamına ulaşan ilk 3 marka arasında yerini aldı.

Mercedes-Benz Otomobil Grubu, 32.666 satış adediyle rakiplerini geride bırakarak tarihi bir rekora imza attı.

Otobüs ihracatı 2016 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 8 artarken, kamyon ihracatı yüzde 400 oranında yükseldi.

Şirketin hedefi 50. Yılını kutladığı 2017 yılında bu rakamları daha da yükseğe çıkarmak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."