• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Mercedes 2. elde de standartları belirliyor

16 Nisan 2018
Mercedes 2. elde de standartları belirliyor

MERCEDES-Benz Türk’ün 2. el ticaretine kalite, güven ve kurumsal anlayış katan markaları BusStore ve TruckStore, 9 yıldır istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

2 017’de 2 bin 500’ü aşkın araç satan ve 120 milyon euroluk ciroya sahip olan markalar, 2018’in ilk çeyreğinde de başarılı performansını korumayı başardı…

TÜRKİYE otomotivinin yarım asırlık dev kuruluşu Mercedes-Benz Türk, turizm ve şehirlerarası otobüs pazarındaki kesintisiz liderliğini sürdürürken, diğer taraftan da 2. el ticaretine yeni bir anlayış ve kurumsallık kazandırıyor. Şirketin 2009 yılında faaliyete geçirdiği BusStore (otobüs) ve TruckStore (kamyon) markaları, 9 yıllık süreçte ikinci el ticaret anlayışını kökten değiştirdi. Mercedes’in kalite, güven ve kurumsallık temeline dayanan 2. el faaliyetleri, pazardaki trentleri de belirler noktaya geldi.

BusStore ve TruckStore markalarının 2017 pazar performansı ve 2018 hedefleriyle ilgili geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı düzenlendi.

Mercedes-Benz Türk 2. El Kamyon & Otobüs Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy’un yönettiği; TruckStore Grup Müdürü Kıvanç Aydilek ve BusStore Grup Müdürü Oytun Balıkçıoğlu’nun da hazır bulunduğu toplantıya; sektörel basının ilgisi hayli yoğundu.

Yetkililerin paylaştığı bilgilere göre; bugün 120 milyon Avro ciro seviyesindeki satış performansına sahip olan markanın 2017 yılında ulaştığı satış adedi ise 2.500’ün üzerinde. Mercedes-Benz Türk, 2017 yılında TruckStore markası altında 2.142 adet ikinci el kamyon satarken, aynı yıl 369 adet de otobüs satışı gerçekleştirdi.

2018 yılının ilk çeyreğinde 306 adet 2. El kamyon ve 73 adet 2. El otobüs satışı gerçekleştiren şirket; geçtiğimiz yılın ilk çeyreğiyle aynı mertebeyi korudu.

 

Odak ‘Müşteri Memnuniyeti’!

TruckStore ve BusStore’un 2018 yılında 2017 sonu itibariyle ulaştığı 2. El stok seviyesini korumayı hedeflediğini belirten Osman Nuri Aksoy, “Stok çeşitliliği, fiyat uygunluğu, özel finansal destek ile bundan sonra da müşterilerimizin iş ortağı olma iddiamızı koruyoruz” dedi.

Aksoy, şunları söyledi: “2. El’de 2011 yılından bu yana hızla gelişen ihracat işlemlerimiz 2016’ya geldiğimizde yıllık yaklaşık 100 adedi buldu. 2017 yılında yurtiçi pazarın daralmasına karşın yaptığımız ihracatlar satış adetlerimizi destekledi ve ihracat rakamımız 28 adede ulaştı. Gürcistan, Yunanistan, Hollanda, Almanya, Azerbaycan, KKTC ve Bulgaristan’a kadar uzanan geniş bir ihracat pazarımız var. İhracatın otobüs satışlarımız içerisinde önemli bir yer tutmaya devam edeceğini öngörüyoruz”.

Daimler grubunda örnek

TruckStore ve BusStore markalarının sergilediği hızlı gelişim ve yüksek performans ile Türkiye’deki ekip, küresel anlamda Daimler grubunda örnek olma özelliği taşıdığını belirten Aksoy, “TruckStore Türkiye, 2017 yılındaki satış performansı ile Daimler genelinde 3. sırada yer alırken, 70 milyon üzerindeki cirosuyla da 2. sırada yer aldı. BusStore Türkiye ise yaklaşık 50 milyon Avro üzerinde ciro gerçekleştirerek adetsel bazda ülkeler sıralamasında 2. sırada yerini aldı.

 

Alman disiplini, Türk pratikliği

  1. El faaliyetlerini kurumsal dinamikler çerçevesinde Mercedes-Benz markasının imajına yakışır şekilde yürüttüklerini belirten Osman Nuri Aksoy; “Yalın ve hızlı süreçlerimizle 1 iş günü içerisinde müşterimizin alım, satım, kredilendirme ve sigortalama gibi tüm işlemlerini tek çatı altında gerçekleştirebilme gibi özelliklerimizle öne çıktığımızı düşünüyoruz. Bu anlamda Mercedes-Benz Türk olarak müşterilerimize tek elden tam hizmet verebiliyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Aynı zamanda Türkiye’de 2. El ağır ticari araç işine kurumsal olarak ciddi hacimlerle başlayan ilk markayız. Senelerin tecrübesiyle oluşturduğumuz bir yapımız var. Bu yapıyı her gün daha da iyileştirmeye çalışıyoruz, çünkü markamızın temel prensiplerinden biri “mükemmellik”. Biz bu prensibi, 2. El alanında da yakalama gayretindeyiz. Müşterilerimizin bize duyduğu güven bu yolda bizleri sürekli motive ediyor. Başarımızın altında, Alman disiplini ile Türk pratikliğinin sonucu olan işlem hızımız ve müşterilerimizin Mercedes’e olan güveni yatıyor” diye konuştu.

 

Sıfır imkânlarını 2. ele sunuyoruz

Sıfır araçlarda sunulan imkânların birçoğu 2. El’de de sunuluyor diyen Aksoy; “Örneğin finansman, sigorta, servis paketleri ve garanti 2. El için de geçerli. Takas zaten bu işin olmazsa olmazı. Bugün 2. El araç alan bir kişi, genelde yarın sıfır aracın müşterisidir. Markamıza duyulan güven ve hizmetlerimiz çerçevesinde sıfır araç müşterileri de bizden yüksek model araç alıyor veya tam tersi olabiliyor. Bu sebeplerle hizmetlerimizin içeriği ve kalitesinde farklılaştırmaya gitmiyoruz. Müşterimizi araç tercihine göre değil; araç tercihinden bağımsız olarak markamızın müşterisi olarak görüyoruz“ şeklinde konuştu.

 

Her 3 araçtan 2’si kredili

Mercedes-Benz Finansman Hizmetler’in satışı gerçekleştirilen her 3 araçtan 2’sini kredilendirerek sektöre büyük katma değer sağladığını da belirten Aksoy; “Finansman şirketimiz, müşterilerimize ihtiyaçlarına binaen “terzi dikiş” çözümler yaratıyor. Bu esneklik bize geniş bir manevra kabiliyeti sunuyorFinansman şirketimiz ile olan işbirliğinden son derece memnunuz” dedi.

Mercedes-Benz Türk 2. El Kamyon & Otobüs Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, TruckStore Grup Müdürü Kıvanç Aydilek ve BusStore Grup Müdürü Oytun Balıkçıoğlu, basın toplantısının ardından ikinci el otobüs ve kamyonun önünde basın mensuplarına poz verdi…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN