• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

MEKTUPLAŞMA

6 Mart 2017
MEKTUPLAŞMA

“… Sektörümüzü ilgilendiren en önemli konular hakkında yapılan toplantılara dahi sektör mensuplarımızın ve özellikle sektörün bel kemiğini oluşturan firma sahiplerinin katılmadığını görmekteyim. Ancak firma sahiplerinin katılacağı toplantıların daha verimli ve etkin olacağı inancındayım.

Sektörümüzün sorunlarını çözmekte geçmişte olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içerisinde hareket edersek ve siz kıymetli firma sahiplerinin siyasi ve sosyal gücünden yararlanırsak daha etkin, daha sözü dinlenir bir sektör haline geliriz.

Kıymetli meslektaşlarım sizlerin katkı ve yardımlarınız olmadan sektörümüzün refaha kavuşması çok zordur. Önümüzdeki yaz ve sonbahar sezonunda firma sahiplerinin bizzat katılacağı, sektörümüzün sorunlarını ve çözüm önerilerini tespit edeceğimiz bölgesel toplantılar tertip edilecek olup; toplantı tarihleri sizlere bildirilecektir. İş bu toplantılara bizzat tarafınızın iştirak ederek katılmanızı…”

Tarih: 22 Temmuz 2016. Bazı kesitlerini sizlerle paylaştığım bu mektup hemen hemen tüm sektör mensuplarına gönderildi. Peki, o günden bugüne sektörde ne değişti? Geçen zamanda sektör ne gibi çalışmalar gerçekleştirdi? O gün bu mektubu postaya verenler, bu çalışmaların neresindeler?

Sektör mensupları başka mektuplar da aldılar mı?

Yapılan çalışmaların, yaşanan gelişmelerin ne kadarı sektör mensuplarıyla paylaşıldı? Sektör adına yapılan bu çalışmalar esnasında, sektör mensuplarıyla ne kadar bilgi ve fikir alışverişi yapıldı? Sektör mensupları adına bu soruları cevaplamak kolay. Zor olan, mektubun sahipleri adına konuşmak.

Sektöre mensup yüzlerce yatırımcı, eli taşın altında yüzlerce insan, Sirkeci’den bugüne uzanan sektör yolculuğunda ilk defa beşeri ilişkilerin önemsendiği bir yönetim ile karşı karşıya oldukları hissiyatına kapılmışlardı. Fakat sonrasında, herhalde birtakım aksaklıklar oldu ki, bir daha kimsenin sesi soluğu çıkmadı. Yaz geçti, sonbahar geçti, üstüne bir de kış devirdik hala söz edilen o toplantılar gerçekleşmedi. Bahsi geçen toplantılar gerçekleşmedi ama bu süreçte birçok toplantı ve görüşme gerçekleştiğine hepimiz vakıfız. Bu toplantılar ve görüşmelerin organizasyonu sanıyorum ki bu mektubun hamilerince yapılmadı. Aksi halde o toplantılarda sektör mensupları da bulunurdu, çalışmalar onların da fikirleri alınarak gerçekleştirilirdi. Mektubun herkesi kucaklayan üslubu ve içeriği göz önüne alındığında, aksi bir değerlendirmede bulunmak imkânsız. Bu mektubu kâğıda dökenlerle bu toplantıları düzenleyenler aynı kişiler olsaydı şayet, sektör bugün bambaşka bir noktadaydı. Mektupta verilen en önemli mesajlardan birisi olan birlik beraberliğin önüne hiçbir güç geçemezdi.

Sektör bir yumruk olur, hedefe kilitlenirdi. Özü sözü bir olan sektörün önünde durmaya ise, kimsenin gücü yetmezdi.

Sektörümüzün birbirine bağlı, kenetlenmiş ve güçlü bir sektör olduğu tüm makamlarca kabul görür ve böylece sektörün itibarı, kamu ve sivil toplum kuruluşları nezdinde birkaç basamak birden yükselmiş olurdu. Aslında bizim ümit ve niyazımız da bu yöndeydi, fakat olmadı. Otobüsçüyü kucaklayan, gerçek otobüsçüye söz hakkı veren, eli taşın altındaki meslektaşının fikrini alan o babacan tavır bu sektörü kurtarabilirdi. Milletçe kaderciyiz, buna da kısmet demekten başka şansımız yok.

Sözün özü; asıl hak sahiplerinin, ne dün karakolda ifadesi alındı, ne de bugün mahkemeye çağrıldılar. Söyleyecek sözleri vardı elbet, söz sahibi olsaydılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."