• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

MBT tarihinde ilk: BAŞKAN SÜER SÜLÜN!

27 Eylül 2016
MBT tarihinde ilk: BAŞKAN SÜER SÜLÜN!

TERFİ ettiği için 1 Ekim’de Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanlığı görevinden ayrılacak olan Britta Seeger’in yerine Otobüs ve Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün atandı.

BAŞARILI yönetici Süer Sülün, Daimler’in yerel potansiyel ve yetkinliğe inancının bir göstergesi olan bu tarihi atama ile, Mercedes-Benz Türk’ün tarihindeki ilk Türk Direktörler Kurulu Başkanı oldu.

MERCEDES-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Britta Seeger, Türkiye’deki başarısından dolayı terfi etmiş, “Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı” olarak atanmıştı.

1 Ekim 2016 tarihi itibariyle bu göreve hangi ismin getirileceği, büyük merak konusu olmuştu. Yabancı bir Direktörler Kurulu Başkanı beklentisi varken DAIMLER, tarihi bir karar alarak Başkanlığa bir Türkü; halen Mercedes-Benz Türk Otobüs ve Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü görevini yürüten Süer Sülün’ü Başkan olarak atadı. Başarılı performansı ile sürekli terfi eden Süer Sülün, böylelikle Mercedes-Benz Türk tarihinde bir ‘ilk’e imza atarak, ilk Türk Başkan oldu.

Ağustos 2015’ten bu yana Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Britta Seeger, 1992 yılından bu yana Daimler AG bünyesinde satış ve satış sonrası hizmetler alanında uluslararası sorumluluğa sahip çeşitli görevler üstlenmiş ve Türkiye’deki görevinden önce Mercedes-Benz Güney Kore’nin CEO’luğu görevini yürütmüştü.

Süer Sülün, 1988 yılında şirketin finans bölümünde göreve başladıktan sonra finans ve muhasebe alanlarında çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulundu.

Sülün 2001 yılında pazarlama ve satış alanına geçiş yaparak yöneticilik görevini burada sürdürdü. 2007 yılından bu yana Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış’tan sorumlu Direktörler Kurulu Üyesi olan Sülün 53 yaşında, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu ve İstanbul Üniversitesi Finans/Muhasebe yüksek lisans derecesine sahip.

Yeni Baykan Süer Sülün, “Kamyon & Otobüs Pazarlama ve Satış Grubu Direktörü ve Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı” ünvanı ile hem şirketin kamyon ve otobüs alanlarındaki faaliyetlerinden, hem de Daimler Grubu’nun Türkiye’deki temsilinden sorumlu olacak.

Daimler’in yerel potansiyel ve yetkinliğe inancının bir göstergesi olan bu atama ile Süer Sülün Mercedes-Benz Türk’ün ilk Türk Direktörler Kurulu Başkanı olarak bir ilke imza atıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."