• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Malatya’daki dönüşüm tam gaz sürüyor

31 Temmuz 2017
Malatya’daki dönüşüm tam gaz sürüyor

15 Sultan City hizmete başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, ‘Ulaşımda Dönüşüm Projesi’ kapsamında OTOKAR’dan 15 adet Sultan City aldı. Sultan’lar, şehir merkezi ile ilçeler arasında hizmet verecek.

SULTAN araçlarıyla birçok kez küçük otobüs pazarının lideri olan OTOKAR, Malatya’daki ‘Dönüşüm’ün de ana aktörlerinden birisi oldu. Koç Topluluğu’nun otomotivdeki dev markası, minibüslerin özel halk otobüsüne dönüştürülme projesi kapsamında Malatya’ya 15 adet Sultan City teslimatı gerçekleştirdi.

Otobüsler, Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen geniş katılımlı bir törenle hizmete başladı.

Törende konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, dönüşüm projesi ile yeni bir sürece girdiklerini belirterek, “Bütün il genelini yeniden planlayarak, yeni yönetmelikler ile yeni bir düzen oluşturuyoruz.

Merkezde de daha kaliteli ve konforlu bir ulaşımı sağlamaya çalışıyoruz. Temel amacımız kaliteli bir ulaşımı sağlayabilmek. Özel sektörde dolmuşçuluktan daha ziyade toplu taşımada bir kaliteye dönük, ileriye yönelik bir planlama yapıyoruz. Konforlu, kaliteli, sağlıklı ve sürdürülebilir bir hizmet verebilmek amacıyla planlamalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Şehiriçi yolcu taşımacılığının gözde aracı Sultan City’nin tercih edilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Otokar Genel Müdür Yardımcısı H. Basri Akgül de, “Öncelikle MOTAŞ ile Akçadağ Minibüsçüler Odası’na Sultan City’i tercih ettiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Otokar olarak geliştirdiğimiz araçlarımızı Türkiye’nin dört bir yanına satmakla kalmayıp, dünyanın 60 ülkesine ihraç ediyoruz.

Araçlarımızın hepsi Avrupa standartlarında üretiliyor. Her geçen gün daha da güçlenen Malatya ulaşımı, düşük işletme giderleri, üst düzey konfor ve dayanıklılığa sahip Otokar Sultan City ile yeni bir soluk kazanacak. Malatya’da yaşanan ulaşım dönüşümünde Otokar’ın tercih edilmesinden büyük bir mutluluk duyduk. Yeni araçların hayırlı olmasını dileriz” şeklinde konuştu.

Teslimatta Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Otobüs Satış Grup Yöneticisi Murat Torun, Bölge Satış Yöneticisi Umut Parti, Otokar bayi Demirşah Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Demir ve Satış Müdürü Emin Dicle, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve Akçadağ Minibüsçüler Odası Başkanı Ömer Güde hazır bulundu…

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."