• Dolar Alış / Satış: 3.782 / 3.788
  • Euro Alış / Satış: 4.653 / 4.661
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Lüks Ereğli, 30 adet Setra ComfortClass ile filosunun tamamını yeniledi

19 Temmuz 2016
Lüks Ereğli, 30 adet Setra ComfortClass ile filosunun tamamını yeniledi

Sezona 5 kala büyük bir sürpriz yapan Lüks Ereğli, 30 adet Setra ComfortClass S 516 HD/2 yatırımı ile filosunun tamamını yeniledi. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, “Yeni yatırımla birlikte, 1 milyonu aşkın yolcu taşımayı hedefliyoruz” dedi.

BÖLGESEL otobüsçülüğün mükemmel örneğini sergileyen, kalitesi ve konforuyla yolcusunun gönlünü fetheden Lüks Ereğli Seyahat, gerçek bir ‘Yıldız’ tutkunu olarak da biliniyor. Araç parkının tamamı Mercedes-Benz otobüslerden oluşan firma, uzun bir arayışın ardından filosunun tümünü Mercedes-Benz kalitesi ve güvencesiyle pazara sunulan SETRA otobüslerle yenileme kararı aldı.

Lüks Ereğli Seyahat Mercedes-Benz Türk Bayileri Bayraktarlar Konya, Has Otomotiv ve Mengerler İstanbul’dan aldığı 30 adet Setra ComfortClass S 516 HD/2 ile filosunu tamamen yeniledi.

eregli9Otobüsler Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi’nde düzenlenen törenle teslim edildi. Törende konuşan Mercedes-Benz Türk Otobüs ve Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün,“Mercedes-Benz büyük bir aile; kuruluşundan beri sadece Mercedes-Benz markasıyla çalışan, çok değerli bir müşterimiz olan Lüks Ereğli ile 22 yıldır sürdürdüğümüz işbirliği de bunun en güzel ispatı. Günümüzde rekabet her sektörde, her ortamda giderek artıyor.

Otobüs firmaları da büyük bir rekabet içerisinde. Bu ortamda sürdürülebilirlik için firmaların kazanmaları gerekmekte. Türkiye’de otobüs sektöründe operatörler bir yılda 300 ila 350 bin km yakıt tüketiyor. Bu miktar Avrupa’da 4 veya 5 yılda tüketiliyor. Bu veriler, özellikle şehirlerarası operasyonlarda yakıt tüketiminin son derece önemli bir kalem olduğunu gösteriyor.

Mercedes-Benz Euro6 serisi otobüsler, yakıt tüketimini şu anda sektörde hayal edilmesi zor seviyeye çekerek otobüs firmalarına kazanç sağlıyor. Diğer yandanyolcular seyahat kararını verirken biliyoruz ki otobüslerimizin onlara sağladığı konforu ön planda tutuyor.

eregliOtobüslerimizin tamamı konforu, seyahat güvenliğini, yakın ekonomisini ön plana çıkaran araçlar. Bu vesileyle Lüks Ereğli’yi bu yatırımından dolayı bir kez daha tebrik ediyor ve 22 yıldır bir aile gibi sürdürdüğümüz iş ilişkimiz için teşekkür ediyoruz” dedi.

Lüks Ereğli Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya da “Gelişime ve değişime ayak uydurmak zorundayız. Biz de yatırımımızı, uzun vadeli düşünerek gelişim ve değişime ayak uydurabilecek özelliklere sahip Setra otobüslere yaptık. Setra’yı tercih etmemizin nedenleri, yakıt tüketiminin ekonomik olması, koltuk sayısının 50 olması ve uzun vadeli bir yatırım olması. İç tasarımı oldukça konforlu olan Setra ile yolcularımıza daha iyi ve müşteri memnuniyetini öne çıkaracak şekilde hizmet edeceğimizi düşünüyoruz.

Bu yatırımla otobüs sayımız 26’dan 30’a çıktı. Geçen yıl 800 bin olan yolcu sayımızın bu yıl 1 milyonu geçmesini hedefliyoruz.

Biz 22 yıldır Mercedes-Benz Türk ile çalışıyoruz, başka bir marka ile hiç çalışmadık, dolayısıyla biz Mercedes-Benz Türk ile bir aileyiz. Mercedes-Benz Türk’e bütün yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Has Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Latif Karaali ise “Lüks Ereğli Seyahat kurucuları ve ortakları 1970’li yıllardan beri sektörün içindedir. Ciddi bir tecrübeye haiz. İleri görüş ve ciddi bir tabana sadık müşteriye haiz ve sürekli top yekün yenilik yapan bir firma. Hizmetinde de istikrarlı. Fevkalade önemli bir firma. Hayırlı, uğurlu olsun. İnce hesapların olduğu bir dönemde hizmetten geri kalmamaya çalışıyor. Müşteri ve Mercedes ile ilişkisi bir bütün. Çalışanları ile bir bütün ” dedi.

Bayraktarlar Merkon Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Bayraktar da “Lüks Ereğli Seyahat ile gerçekten aile gibiyiz. Sayın Mehmet Kaya’nın firmanın büyümesinde yeni yatırımlar yapmasında çok büyük emekleri var. İnşallah yeni yatırımlarda işbirliği yapacağız” şeklinde konuştu.

Mengerler İstanbul Otobüs Satış Müdürü Hüseyin Tilki de, “Tasarrufun ve konforun ön planda tutulduğu Setra araçların teslimatında olmaktan biz de Mengerler olarak büyük bir mutluluk ve onur duyduk.

Bu projede çalışmak çok zevkliydi, bundan sonra da  elimizden geldiği kadar hem Lüks Ereğli hem de Mercedes-Benz Türk’ün teslimatlarında olmayı istiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Sektörümüze ve bizlere hayırlı olsun” diye konuştu

Teslimata Lüks Ereğli Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Büyüksütçü, Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Banu Namlı, Mercedes-Benz Türk Otobüs ve Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Otobüs Filo Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu, Otobüs Satış Operasyonları Kısım Müdürü Murat Kızıltan, Has Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Latif Karaali ve kızı İrem Karaali, İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül, Otobüs Satış Müdürü Soner Balaban, 2. El Satış Müdürü Sami Acerüzümoğlu, Bayraktarlar Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Bayraktar, Genel Müdür Mehmet Akyol, Otobüs Satış Müdürü Yusuf Bayraktar ve Mengerler İstanbul Otobüs Satış Müdürü Hüseyin Tilki katıldı.

 

SETRA’ların tamanına 10 inç SIMROLL ekran

eregli2FİLOSUNUN tamamını çizgisi ve konforuyla dikkati üzirene çeken SETRA ComfortClass 516 otobüslerle yenileyen Lüks Ereğli Seyahat, ekran tercihi konusunda da iş ortağı SIMROLL’den şaşmadı. Teslim alınan otobüslerin tamamı, SIMROLL’ün yolculuğu eğlenceye dönüştüren 10 inç dokunmatik ekranlarla donatıldı. Lüks Ereğli Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, hem yolcuların hem de kendilerinin SIMROLL ekranlardan fazlasıyla memnun kaldıklarını dile getirerek, “Bizim için ekranın kalitesi ve içeriği kadar, satış sonrası hizmetler de çok önemli. İş ortağımız SIMROLL, bugüne kadar bu konuda bizi hiç mağdur etmedi. Bu yüzden başka bir arayışa girmedik, girmeyi de düşünmüyoruz’ dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."