• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

‘Lider’lerden sektöre ve kadına çağrı var

13 Mart 2017
‘Lider’lerden sektöre ve kadına çağrı var

Ulaştırma Platformu: Panel ve Ödül Töreni’nde konuşan ‘Ulaştırmanın Lider Kadınları’, kadınların iş ve sosyal yaşamda daha fazla öne çıkması, sektörün de kadın istihdamına gerekli önemi vermesi gerektiğinin altını çizdi

İTÜ ARI Teknokent’te düzenlenen “Ulaştırma Platformu: Panel ve Ödül Töreni” etkinliğinde, sektörün önde gelen federasyon ve firma yöneticileri biraraya geldi.

Törende, Ulaştırmada Lider Kadınlar Zirvesi panelinin ardından, Ayın Kaptan Şoförü Ödülleri, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Başarılı Kurum Ödülü ile Akıllı Ulaşım Sistemleri Başarılı Kurum Ödülü sahiplerini buldu.

Etkinliğe damgasını vuran lider kadınlar, sektörde kadının yeri, sektöre katkıları ve kadın istihdamı konuları hakkındaki görüşlerini katılımcılarla paylaştı.

Kadının her alanda olduğu gibi ulaştırmada da çok başarılı işler yapabileceklerini kendi örnekleriyle anlatan liderler; kadınların hem iş yaşamında hem de sosyal yaşamda daha fazla öne çıkması ve rol alması gerektiğinin önemine vurgu yaptı.

Liderlerin, kadın istihdamı konusunda sektöre de çağrısı oldu: Her kadamede daha fazla kadını istihdam edin. Başarınız da artar, kaliteniz de!

Ulaştırmada Lider Kadınlar Zirvesi’nde ilk oturumun konukları: Başak Demiryumruk Dikici (Mercedes-Benz Türk), Ebru Ersan (TEMSA), Şebnem Uygurtürk (ISUZU) oldu. Lider Kadınlar Zirvesi’nde  ikinci oturumun konukları: Büşra Buran (İETT), İrem Bayram (Best Van), Özlem Kurt Karayürek (Çukur Yılmaz Hukuk Bürosu) oldu.

Şanlıurfa Astor Turizm’den Mehmet Taylan’a 2016 Yılın Kaptan Şoförü ödülünü TOF Başkanı Mustafa Yıldırım ve TOFED Başkanı Birol Özcan takdim etti.

Şehirlerarası Ayın Kaptan Şoförü Ödülü; Ali Sun (Adıyaman Ünal), Mehmet Mermi (Dağıstanlı) ve Osman Sabaz’a (İnan Turizm) verildi…

Anadolu ISUZU Turizm Ayın Kaptan Şoförü Ödülü; Serkan Tangal (Yıltur), Erhan Şener (Temizsoy) ve Güven Şahin’e (Bayındır Seyahat) takdim edildi…

Temsa Kentiçi Ayın Kaptan Şoförü Ödülüne; Ali İhtiyar (İETT), Murat Karavel (ESHOT) ve Hakan Çiçek (İstanbul Otobüs A.Ş.) layık görüldü…

OTOKAR Servis Ayın Kaptan Şoförü Ödülü; Mehmet Ali Kazar (Gürsel Turizm), Celal Ay (TRANSAY) ve Feridun Usta’ya (TÜRSAN) takdim edildi.

OTOKAR’ın başlattığı ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyoruz’ mottolu projede, kurum ödülü Gaziantep Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Fatma Şahin’e verildi. Fatma Şahin mezun olduğu İTÜ’de böylesi anlamlı bir etkinliğe katıldığı için çok mutlu olduğunu dile getirerek, kadınların iş ve sosyal yaşama katılmasının önemine vurgu yapan bir konuşma gerçekleştirdi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."