• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Korsanlarla daha etkin mücadele  edilmeli

10 Ekim 2017
Korsanlarla daha etkin mücadele  edilmeli

TURİZM taşımacıları sektörü olarak zaten sıkıntıdayız. Paralı turist sayısında ciddi azalma varken; gelen turistlerin önemli kısmını da Türkiye kanunlarına göre yasadışı olan UBER’e kaptırıyoruz.

Biliyorsunuz; emniyet birimleri uzun zamandır UBER taşımasına yönelik yoğun denetimler yapıyor. Denetimler sonucu yüzlerce UBER aracı ve bu taşıma türünü kullanan yüzlerce yolcuya cezalar kesildi, araçlar bağlandı. Ancak ne hikmetse, bir türlü bunun sonu getirilemiyor.

Hata her geçen gün sistem içerisinde çalışan araç sayısı artıyor. Demek ki hem alınan önlemler yetersiz hem de uygulanan cezalar… Bakın birçok ülkede büyük cezalar ve yoğun denetimlerle bu yasadışı taşımacılık bitirilmiştir. Bizde de bitirilmesi gerekiyor.

Bizler belgelere para verelim, devlete vergi verelim, yer kiralayalım, kaptanlarımızı sigortalayalım; adamlar hiçbirini yapmadan gelip yolcumuzu elimizden alsın! Türkiye kaçakların, korsanların cirit attığı bir ülke olmamalı. Aksi halde ne kadar kaçak ve korsan varsa, gelip ülkemize öbeklenir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."