• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Köprülerin maliyeti sektörün belini bükmüştür

14 Kasım 2016
Köprülerin maliyeti sektörün belini bükmüştür

SEKTÖRÜN bugünkü durumu hakkında açıklamalarda bulunan Balıkesir Uludağ Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Şengörenoğlu, Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprüleri ile otobüsçülerin yükünün üstüne bir yük daha bindiğini dile getirerek, şunları söyledi:

Giderlerin kısılması yönünde şirket olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu iki köprünün bize ekstradan ayda 9 bin lira civarı bir maliyeti var. Zaman olarak kazandığımız hiçbir şey yok; çünkü Osmangazi Köprüsü’nden kazandığımızı 3. köprüden geçerek kaybettik.

Köprülerin sektöre olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla bir takım çalışmalar yürütülüyor. Ticaret Odası ve TOBB’dan destek talep edildi. Sektörün realitesini yakından bilen Ak Parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı’ya bir dosya iletildi. Artık bu sektörün zor durumda olduğunu, devletin görmesi lazım.

Bizim en büyük giderimiz bilindiği gibi mazottur. Biz artık destek bekliyoruz.

Aksi taktirde elenen firmalar olacaktır. Ancak ben yine de bu sektörün biteceğini düşünmüyorum; çünkü yolculuğun büyük bir kısmı karayolu yolcu taşımacılığı tarafından gerçekleşiyor. Biz Balıkesir Uludağ olarak, bu süreçte mevcut potansiyelimiz ile devam edeceğiz.

‘Getirisi götürüsü nedir’, iyice hesaplayarak yeni bir hat açma düşüncesindeyiz.

Ayakta kalabilmek ve büyümek istiyorsanız, yatırım kaçınılmaz. Bu noktada müşteri memnuniyeti de çok önemli. Mesela, müşteri 2+1, her türlü teknolojik donanıma sahip otobüsler istiyor. Biz de bunun gereğini yapıyoruz. Safir Plus yatırımlarımızı da bu paralelde gerçekleştiriyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."