• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

KÖPRÜDEN GEÇEMİYOM…

10 Ekim 2016
KÖPRÜDEN GEÇEMİYOM…

Ozan Neşet Erteş, sanki bu dizeyi şehirlerarası otobüsçüler için yazmış. 3. Köprü, otoyol ve uzuyan mesafe için 220 liralık ek bir maliyete mahkum edilen otobüsçü; özellikle de bireyselci, ayda 7 bin lira fazladan ödeyemiyor. Borç batağındaki bireyselcinin takadı tükenmiştir!

Ayda 7 bin liraya varan ek bir maliyet getirdi

ZORUNLU kılınan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, kimi firmaların ve çok sayıda bireysel otobüsçünün sonu olacak gibi görünüyor. Çünkü mecburiyetle gelen külfet, öyle kolay kaldırılabilecek cinsten değil. Yaşanmamış bir sezon nedeniyle takadi iyice tükenen otobüsçüler, köprü ile günlük eksra 200-250 liralık ek bir maliyete mahkum edildi. Bu da ayda 7 bin liraya yakın bir yekûn tutuyor. Büyüğünden küçüğüne bütün firmaları darboğaza sokan bu ek maliyet, bireysel otobüsçülerin önemli kısmının sektörden çıkmasına yol açacak. Bu mecburiyet devam ederse, maalesef ciddi dramlar yaşanabilir…

Topyekûn ve daha etkili adımlar atılmalıdır!

BİREYSEL otobüsçüğün şok bir şekilde çökmeye başlaması, otobüsçülük sektörünü de derinden sarsacaktır; çünkü bunlar hâlâ sistemin çok önemli parçası konumunda. Evet, federasyonlar ve dernekler bu konuda önemli girişimlerde bulundular ve bulunmaya da devam ediyorlar; ancak görünen o ki, daha etkili adımlar atmak gerekiyor. Bununla ilgili bekleme lüksümüz yok; çünkü geçen her gün, acımasız sonu biraz daha yaklaştırıyor. Görüştüğümüz otobüsçüler, sektörümüzü yakından tanıyan Başbakan Binali Yıldırım’dan, bu zorunluluğun kalkması için devreye girmesini istiyor…

160 lira ödeyemedikleri için cezaya razı oluyorlar.

GÜÇLERİ var mı yok mu diye düşünmeden otobüsçüleri Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne mahkum ettiler. İstanbul’da ‘mecburiyetten’ gidilen ekstra  100 kilometreyi bir kenara bırakın; 3. köprünün geçiş ücreti ve otoyol kullanım bedeli 160 lirayı buluyor. Özellikle bireysel otobüsçülerin bu parası yok! Olmayınca da FSM’den geçme suçu işleyip 92 lira ceza ödüyorlar. Ekonomik gibi görünüyor ya; bunun bir de 20 puan cezası var. Geleceğini karartma pahasına bunu da göze alıyorlar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."