• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

KOÇ, 35 Tourismo ile pazara moral verdi

13 Haziran 2018
KOÇ, 35 Tourismo ile pazara moral verdi

Mercedes-Benz Türk, Kamil Koç’a 35 Tourismo 16 RHD (2+1) sattı. Bu alımla, Koç’un filosundaki ‘Yıldız’ sayısı 413’e çıktı. 20 milyon yolcu hedeflediklerini belirten Genel Müdür Cengiz Doğan, yatırımlar için “Ülke ekonomisine duyduğumuz güvenin bir karşılığı” dedi.

DÖVİZDEKİ önlenemeyen yükseliş nedeniyle otobüs pazarı ciddi daralma yaşıyor. Bireysel otobüs alımları durdu; firma bazında ise yatırım yapanların sayısı az… Otobüs alımlarıyla pazara az da olsa moral veren en önemli firmalardan birisi yine Kâmil Koç… Karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün köklü ve öncü markası Kâmil Koç, son olarak Mercedes-Benz Türk Bayii Koluman İstanbul üzerinden 35 adet Tourismo 16 RHD (2+1) yatırımı gerçekleştirdi. 1.100 araçlık filosuyla, 67 ilde 861 satış noktasında yolcularına hizmet veren Kamil Koç,  bu yatırım ile birlikte araç parkındaki Mercedes-Benz marka otobüs sayısını da 413’e çıkardı. Koç, daha önce de ‘Yıldız’ yatırımında Koluman’ı tercih etmişti.

 

51 yıldır lideriz, lider kalmaya devam edeceğiz

Otobüslerin teslimatı dolayısıyla Ortaköy Esma Sultan Yalısı’nda bir tören düzenlendi. Törende konuşan Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, şunları söyledi: Şehirlerarası yolcu taşımacılığı alanında 92 yıldır faaliyet gösteren Kâmil Koç gibi köklü bir firmaya 35 adet yeni Tourismo RHD (2+1) satışı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Biz de şirket olarak, toplamda 1 milyar Avro’yu aşan yatırım hacmimizle Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biri olmaya ve satışlarımızla pazardaki 51 yıllık liderliğimizi korumaya devam ediyoruz. Bu bağlamda her geçen gün kendimizi daha da geliştirerek, müşterilerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda ürünlerimizi çeşitlendiriyoruz ve tesislerimize yatırımlarda bulunuyoruz. Şirketimizin kurulduğu günden bu yana otobüs fabrikamıza 460 milyon euroyu aşkın yatırım gerçekleştirdik ve 85.000’nin üzerinde otobüs ürettik. 2017 yılında 3.795 adet otobüs üreten şirketimiz, bunun 3.350 adedini ihraç etti. Yurtiçi pazarında da Kâmil Koç gibi büyük firmalarla uzun yıllardır süre gelen işbirliklerimizin devamını temenni ediyoruz…

 

Ülkemize duyduğumuz güvenin karşılığıdır bu!

Kamil Koç Otobüsleri A.Ş Genel Müdürü Cengiz Doğan ise; “Kâmil Koç, her yıl olduğu gibi bu yıl da koyduğu hedeflere ulaşma doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor. Ortalama 1.100 adede yakın aracın çalıştığı filomuzla 20 milyon yolcu taşıma hedefiyle başladığımız 2018 yılında son derece önemli yatırımlar yaptık.

İnancımız o dur ki, yapılan tüm bu yatırımlar bizi hedeflerimize biraz daha yaklaştıracak. Dövizdeki dalgalanmaya rağmen oldukça önemli bir yatırıma imza atmış bulunuyoruz. Sezon başında 35 araçla yapmış olduğumuz bu yatırım yolculuğumuz, sektörümüze ve ülke ekonomisine duyduğumuz güvenin bir işaretidir. Kamil Koç’un yatırımları filo ve yolcu sayısı büyümesine paralel olarak devam edecektir. Biz Mercedes-Benz Türk gibi değerli iş ortaklarımızla hizmet kalitemizi geliştirmeye, büyümeye ve yolcularımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Karşılıklı güven ve anlayışa dayalı bu iş birliği için Mercedes Benz Türk’e teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

 

Koç, tercihinin karşılığını çok kısa sürede alacak

Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt da; “Sektörümüz her geçen gün yenilenen, hizmet çeşitlerinin ve kalitesinin arttığı dinamik bir sektör. Mercedes-Benz Türk olarak biz de sürekli kendimizi geliştirerek; sektöre yeni, konforlu ve en önemlisi güvenli araçlar sunarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Biz müşterilerimizi ailemizin bir parçası olarak görüyor; işbirliklerimizin uzun ömürlü olmasını diliyoruz. Bu yüzden de müşterilerimize ürünlerimizin yanı sıra finansman, ikinci el ve satış sonrası hizmetleri de sunarak onların oluşabilecek her türlü ihtiyaçlarına karşın çözüm üretmeye çalışıyoruz. Proje, Mercedes-Benz Türk Finansman Hizmetleri tarafından finanse edilmiştir. Kâmil Koç’un kısa zamanda bu yatırım tercihinin karşılığını göreceğine inanıyorum. Ayrıca başta Kâmil Koç’un ve bayimiz Koluman İstanbul’un yöneticileri ve çalışanları olmak üzere, satışımıza emeği geçen herkese teşekkür ediyor; bu satışın hepimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kamil Koç ile işbirliklerinin artarak devam edeceğine de inanıyorum” dedi

Temsilata; Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Kamil Koç Otobüsleri A.Ş Genel Müdürü Cengiz Doğan, Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu, Otobüs Satış Operasyonları Grup Müdürü Murat Kızıltan, Koluman İstanbul Genel Müdürü Ali Saltık, Mali ve İdari İşler Direktörü Erol Özkal, Otobüs Satış Müdürü İbrahim Önder Gökçe, Kamil Koç Mali İşler Direktörü Ömer Faik Ünsal, Operasyon Direktörü Çağatay Kepek, Özmal Filo Müdürü Ömer Tunca ile Kuzey Marmara Bölge Müdürü Baki Karakaçan katıldı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN