• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

KDV’de taşımacı da unutulmamalı

31 Temmuz 2017
KDV’de taşımacı da unutulmamalı

BİLDİĞİNİZ üzere yeni Maliye Bakanımız sayın Naci Ağbal, geçen hafta KDV uygulaması konusunu gündeme getirdi ve değişimin artık kaçınılmaz olduğunun altını çizdi.

Sayın Bakanımızın dediklerinden anlamak istiyoruz ki yüksek KDV, üretimin önünde engel; düşürülmesi gerekiyor. Yine bildiğiniz gibi turizmin diğer alanlarında uygulanan KDV oranı yüzde 8 iken, taşımada bu rakam yüzde 18…

Bu da demektir ki, turizmin en önemli ayaklarından birisi olan taşımacılar görmezden geliniyor.

Oysa Avrupalılar, ülkeye turist getirmenin ne kadar zor olduğunu, onları memnun etmek için ne çabalar harcandığını kavramışlar. Oralarda araç kaptanları ‘Kral’, turist ‘Nimet’; halk ve memurlar emir kulu gibi görülüyor. Turizmin önemini, buna bağlı olarak müşteri memnuniyetsizliğinin ülke ekonomilerine nasıl olumsuz yansıyacağını anlamışlar. Bir turist memnun kalırsa 10 turist getirir, ama tersi olduğu takdirde yüzlercesini başka diyarlara götürür.

Gelin hep beraber ülkemizdeki misafirleri ağırlarken, bunların ülke için önemini bilelim ve birbirimize karşı daha anlayışlı olalım. Biz ne istiyoruz?

Para değil. Tek istediğimiz uygulamalarla destek görmek. Turizme inanıyorsak, ülkenin geleceğinin bacasız sanayi olduğuna inanıyorsak, bizlere de inanın, güvenin. 50 hatta 100 milyon turist hedefine ulaşmak için artık hep beraber hareket etmemizin zamanı geldiğinin farkına varmalıyız.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."