• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Kaybedecek tek bir dakikamız yok

1 Kasım 2016
Kaybedecek tek bir dakikamız yok

SAYIN Esnafımız; bilindiği gibi tüm AŞTİ Esnafı olarak, terminalimizi evimiz olarak görmekte ve bu titizlikle işyerimize gereken önemi vermekteyiz. Bilindiği gibi; bu sorumluluk anlayışından hareketle 2.000.000 TL (iki trilyon) sermayeli, çok ortaklı Ankara Otobüs Terminal İşletmeleri Taşıma Tur.Tic. A.Ş’yi (ANOTAŞ) kurmuştuk. Şirket olarak da siz değerli ortaklarımızdan katkı payı olarak para toplamıştık. ANOTAŞ’ın kurulduğundan bu yana AŞTİ esnafı taarfından büyük ilgi gördüğüne hepimiz tanık olduk.

Geçmiş tarihlerde toplanan katılım payları, üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda siz değerli üyelerimize iki defa olmak üzere dağıtılmıştır.

Değerli esnafımız; bugün geldiğimiz nokta çok önemli; dolayısıyla mantıklı kararlar almamızı zorunlu kılan bir süreçten geçiyoruz. Hepinizin bildiği ve duyduğu gibi; AŞTİ’nin Mamak’a taşınacağına ilişkin birçok haber, yazılı ve görsel medyada yer almaktadır. Son olarak geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Melih Gökçek de, AŞTİ’nin taşınma işlemlerine hız verildiğini açıkça ifade etti. Yeni terminal süratle yapılacaksa, bizim için de kaybedilecek bir saniye bile olmamalı!  Böylesi olağanüstü bir dönemde doğru kararlar almamız lâzım; bunun için de birleştirici bir güç gerekiyor.

ANOTAŞ’ın kurulma amacı da işte budur; yani AŞTİ bünyesinde faaliyet gösteren firmaların desteğini alarak, terminal işletmeciliğinin bizzat esnaf tarafından yapılmasını sağlamaktır. ANOTAŞ olarak, bu kritik dönemde de yine sorumluluk üstlendik, AŞTİ esnafının birlik ve beraberliğin sağlanması için yeni bir sürecin startını verdik. Bu çerçevede, taşınacak olan terminalimizle ilgili gerekli girişimlerde bulunabilmek amacıyla, 1 Kasım 2016 tarihi itibariyle ortak kaydetmeye başladık.

Bu süreçte yer almak isteyen ortaklardan günlük 30 TL. (Otuz Türk Lirası ) para toplanmaya başladık. Her esnafımız, en fazla 4 hisseye kadar kayıt yaptırabilir. Kayıt yaptırmak için AŞTİ Dernek bürosuna gelerek, bilgileri vermeniz gerekmektedir. Gerekli diğer belgeler daha sonra sizden istenecektir. Para toplama işi, bundan önce olduğu gibi makbuz karşılığı yapılacak; makbuzlar ay sonunda yazıhanenize veya büronuza bırakılacaktır. Toplanan paralar bundan önce olduğu gibi, günlük hesabında kayıt altında tutulacaktır.

Bu birlik ve beraberlik düşüncesi ile saygılarımı sunar, hayırlı işler dilerim.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."