• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

KARSAN, ‘JEST+’yı gururla piyasaya sürdü

8 Mayıs 2017
KARSAN, ‘JEST+’yı gururla piyasaya sürdü

BURSA’daki iki fabrikasında çağın mobilite ihtiyaçlarına uygun modern toplu taşıma ve ticari araç üretimi gerçekleştiren otomotivin yarım asırlık güçlü markası Karsan, ailesinin en son üyesi yeni Jest+’yı görücüye çıkardı. Tamamen yeni bir model olarak ülkemizin şehiriçi toplu ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan Jest’i ilk kez 2013 yılında görücüye çıkaran Karsan, 4 yıl aradan sonra yeni Jest+ ile adından yine söz ettirecek. Yeni Karsan Jest+, Jest modelinin başarılı özelliklerini devam ettirirken, detaylarda geliştirilmiş özellikleriyle ön plana çıkıyor. 4 yılda 5000 adeti aşan bir üretim ve satış miktarını yakalayan Jest’in, sürücü ve yolcular tarafından beğeniyle karşılanan özellikleri sürdürülürken, Jest+ ile bu başarı bir adım daha ileriye taşınıyor. Karsan Jest+’nın geliştirilme sürecinde, “kaptanlardan”, bayilerden ve yolculardan alınan geri bildirimlerin ön planda tutulması, Karsan’ın müşteri odaklı yenilikçi yapısını tekrar gözler önüne seriyor.

Geçtiğimiz yıl devreye alınan yeni şanzıman sistemi sayesinde tırmanma kabiliyeti yüzde 15 artırılan Jest+’nın, tıpkı Jest’te olduğu gibi Euro 5 normlarını karşılayan ve AdBlue katkısına gereksinim duymadan bu normları yakalayabilen, düşük yakıt tüketimine sahip FPT motoru, kaptanların cebini korumaya devam ediyor.

Yeni geliştirilen arka aks sayesinde, aks taşıma kapasitesi 2300 kg’den 2500 kg’ye çıkarılan Jest+’nın arka bölümünde artık bağımsız süspansiyon sistemine yer veriliyor.

Viraj denge kolları sayesinde virajlarda gövde salınımı düşürülerek yol tutuşu artırılan Jest+, İngiltere’de 500 bin km’lik ağır yol şartları testinden başarıyla ayrılmasıyla da ön plana çıkıyor.

Öte yandan Hexagon tarafından da Karsan Jest+’nın arka aks sistemi, 3 milyon kilometre testini de başarıyla tamamladı.

Karsan Amiral Gemisi Yeni Jest+’nın tanıtımı amacıyla İstanbul Taksim Divan Otel’de basın toplantısı düzenledi. Gazetecilere yeni aracın teknik detayları hakkında bilgiler veren Karsan CEO’su Okan Baş ve Karsan Genel Müdürü Muzaffer Arpacıoğlu, toplantının ardından sergilenen Jest+’nın önünde basın mensuplarına poz verdi…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."