• Dolar Alış / Satış: 3.782 / 3.788
  • Euro Alış / Satış: 4.653 / 4.661
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

KARSAN, ‘Elektrikli JEST’i ile Hannover’e çıkarma yaptı

17 Ekim 2016
KARSAN, ‘Elektrikli JEST’i ile Hannover’e çıkarma yaptı

KARSAN, satış rekorları kıran JEST’in elektrikli versiyonunu Hannover Fuarı’nda görücüye çıkardı. CEO Okan Baş, “Türkiye’nin ilk yerli elektrikli minibüsü ile dış pazarda büyük işlere imzamızı atacağız” dedi…

TÜRK otomotivinin dev markası KARSAN, Türkiye’nin ilk yerli ve elektrikli minibüs modelini dünyanın en önemli ticari araç fuarlarından birisi olan IAA Hannover’de tanıttı.

Jest’in elektrikli versiyonunun sergilendiği KARSAN standı, fuar süresince yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi. Elektrikli Jest’i yakından inceleyen toplu ulaşım otoriteleri, araçla ilgili KARSAN yetkililerinden detaylı bilgiler aldı.

 

İlk yerle elektrikli minibüs

Fuarda gördükleri ilgiden memnun kaldıklarını ifade eden KARSAN CEO’su Okan Baş, “Türkiye’de ilk kez geliştirilip üretilen elektrikli minibüs modelini hayata geçirmek ve bunu Avrupa’nın en önemli fuarlarından birinde görücüye çıkartmak Karsan’a nasip oldu. Bunun için emek veren tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

165 km’lik menzile sahip olan sıfır emisyonlu, elektrikli Karsan Jest’in menzil uzatıcı ek sistemler ile toplam menzilinin 300 km’nin üzerine çıkabildiğine dikkat çeken Okan Baş, “Seri üretime hazır, sıfır emisyonlu elektrikli Karsan Jest, aynı zamanda ülkemizin yerli üretim özelliği taşıyan ilk elektrikli minibüs modeli olma özelliğiyle de ön plana çıkıyor.

Tekerlekli  sandalye  alabilen,  fabrika  çıkışlı  ilk elektrikli  minibüs unvanına da sahip Karsan Jest, tüm ülkeler için dar şehir yollarında kullanıcılar için en çevreci çözümü sunuyor.

80 km/s’lik maksimum hıza sahip elektrikli Jest’i öncelikle burada tanıtarak farklı ülkelerden siparişler alabilmeyi arzu ediyoruz” diye konuştu.

 

Jest satış rekorları kırıyor

Jest’in Türkiye olduğu gibi dış pazarda da sevilip tercih edildiğine vurgu yapan Okan Baş, “Jest, engelli erişim özelliğiyle  yüzde 100  yolcu taşımak üzere sıfırdan tasarlanmış bir minibüs.

Aynı zamanda  düşük  yakıt  tüketimine, düşük bakım maliyetlerine ve üstün güvenlik donanımlarına sahip bir araç. İlk lansmanından bu  yana sadece İstanbul’da 120 farklı  hatta,  2.150’den fazla kişinin tercihi oldu. Türkiye genelinde ise 50’nin  üzerinde ilde 4.000 adedin üzerinde  satış ile toplu taşımacılığın  en  çok  tercih  edilen minibüs modellerinden biri olarak yine Karsan Jest ön plana çıkıyor. Karsan Jest, bugün sadece Türkiye’de  değil kıtalar arasında da tercih  ediliyor” dedi.

 

5 farklı modelle katıldı

Almanya’da gövde gösterisi yapan Karsan, IAA Hannover Ticari Araç Fuarı’na toplam beş araçla katıldı. Elektrikli Jest’in yanı sıra fuarda Jest’in Euro VI dizel versiyonu da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Alçak tabanlı, şehir içi toplu taşımaya uygun 8.15 m uzunluğundaki Atak ve 12 m uzunluğundaki Citymood ile 8.15 m uzunluğundaki 31 yolcu kapasiteli intercity Star da fuarda sergilendi.

 

karsan-hannove3 karsan-hannover

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."