• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

KARSAN cirosunu en çok artıran 2’nci şirket oldu

13 Mart 2017
KARSAN cirosunu en çok artıran 2’nci şirket oldu

KARSAN, 2016’daki satış grafiği ile Türkiye ekonomisine katkı yapan Anadolu şirketlerinin ödüllendirildiği “Anadolu 500 Ödül Töreni’nde” ‘Cirosunu En Çok Artıran İkinci Şirket’ oldu.

SON yıllarda yaptığı atılımlarla Türkiye otomotivinin en önemli aktörleri arasına giren KARSAN, pazarın önemli oranda daraldığı 2016’da, ciddi bir satış hacmine ulaştı. 2016 yılının ilk 9 ayında 65.4 milyon dolar ihracat geliri elde eden Karsan, ciroda da önemli bir başarı elde etti ve bu başarılarını aldığı ödüllerle de taçlandırdı. Karsan, Ekonomist Dergisi ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliği ile bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen ve Anadolu’da başarılı şirketlerin ödüllendirildiği “Anadolu 500 Ödülleri” töreninde 2015 yılı mali tabloları üzerinden yapılan değerlendirmeye göre “cirosunu en çok artıran ikinci şirket” ödülünü aldı. En son açıklanan rakamlara göre ise Karsan 2016’nın ilk 9 ayında 490 milyon TL gelir elde etti.

KARSAN adına ödülü alan şirket CEO’su Okan Baş, 2016’nın sektör açısından oldukça zor bir yıl olduğunu ancak kendilerinin bu dönemde önemli başarılara imza attıklarını söyledi. Baş, “2017 ise bizim için daha fazla sahada olacağımız bir yıl olacak. Bu yıl yurtiçinde daha çok müşteriyle iletişime geçeceğiz. Yurtdışı pazarlara ağırlık vereceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."