• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Karsan Busworld Fuarında Elektrikli Jest’i öne çıkardı

1 Kasım 2017
Karsan Busworld Fuarında Elektrikli Jest’i öne çıkardı

Karsan, Türkiye’nin ilk elektrikli minibüsü Jest ile Busworld’te adından söz ettirdi. Karsan standında, şirketin dünyanın dört bir yanına ihraç ettiği Atak ve Star otobüsleri de sergilendi.

TÜRKİYE otomotivinin yarım asırlık güçlü şirketi Karsan, Busworld Europe Kortrijk Fuarı’na 4 araçla katıldı. Bu yıl elektrikli ulaştırma çözümlerinin ön planda tutulduğu fuarda, Karsan’ın ürettiği ilk yerli ve elektrikli minibüs modeli olan Jest dikkatleri üzerine çekti.

Elektrikli Jest’in yanı sıra yenilenen Jest +, engelsiz şehiriçi toplu taşıma aracı Atak ve 31 yolcu kapasiteli Star ile fuarda boy gösteren Karsan, ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği katılımcılardan birisi oldu

Fuarla ilgili bir açıklama yapan Karsan CEO’su Okan Baş, Karsan’ın gerçekleştirdiği Ar-Ge yatırımları, çevreci çözümleri doğrultusunda seri üretime hazır hale getirilen elektrikli Jest ve ihracat pazarlarına dikkat çekti. Karsan CEO’su Okan Baş, şunları söyledi: “Tekerlekli  sandalye  alabilen,  fabrika  çıkışlı  ilk elektrikli  minibüs ünvanına sahip Karsan Jest, tüm ülkeler için dar şehir yollarında kullanıcılar için en çevreci çözümü sunuyor. 165 km’lik menzile sahip olan sıfır emisyonlu, elektrikli Karsan Jest’te 33 kWh’lik iki batarya paketi bulunuyor. Ülkemiz için böylesine önemli bir yerli aracı dünyanın en önemli fuarlarında sergilemek gurur verici”.

Karsan tarafından üretilen araçların, tamamen kendi pazarını yaratabilen araçlar olduğunu vurgulayan Okan Baş, “Bu nedenle, söz konusu ürünlerimizi Avrupa’da göstermek ve tanıtımını sağlamak gerekiyor.

Başta Fransa, Almanya, İspanya, İtalya olmak üzere minibüs kültürünü, toplu taşımada verimliliği artıracak 6 ila 8 metre arası ürünlere yönelik alışkanlığı Avrupa’ya taşıyıp yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."