• Dolar Alış / Satış: 3.928 / 3.935
  • Euro Alış / Satış: 4.822 / 4.831
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Kara Ailesi, Hatay’a ‘Değer’ katıyor

1 Ağustos 2016
Kara Ailesi, Hatay’a ‘Değer’ katıyor

‘Memleket Sevdası’ ile yola çıkan Duayen Selim Kara’nın oğlu Ayhan Kara, Hatay’da kendi adını taşıyan bir vakıf kurdu. Ayhan Kara, bu vakıfla çok önemli projeleri hayata geçireceklerini söyledi

SEKTÖRÜN Duayeni Gazi M. Selim Kara’nın evlatları, iyilikleriyle hem memleketleri Hatay’a hem de ülkeye önemli hizmetlerde bulunuyor. Mart ayında ‘Samandağ Mehmet Selim Kara Meslek Yüksekokulu’nun hayata geçirilmesi protokolünü imzalayan Duayen’in başarılı işadamı oğlu Ayhan Kara, şimdi de kendi adına bir vakıf kurdu. ‘Eğitim, spor, sağlık, kültür ve sanat başta olmak üzere birçok alanda hizmet verecek olan Ayhan Kara Vakıf Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

ayhan karaVakıf kurucusu Ayhan Kara 2013’te başladıkları serüveni, bugün burada iki dağı birleştirmek suretiyle noktaladıklarını söyleyerek şöyle devam etti: “Bizler, Ayhan Kara Vakfı’nı; iyilik adına, doğruluk adına, güzellik adına bir katkı sunmak için kurduk. Ortak paydamız memleket sevdasıydı. Bu bir başlangıç… Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti adına hepinize söz veriyorum, bu Vakıf, sadece Hatay’ın ve Türkiye’nin değil dünyanın önde gelen vakıflarından birisi olacak. Birbirinden güzel projelerimiz var. Özellikle üzerinde durduğumuz bir proje var ki o, da Samandağ’a olağanüstü güzellikte bir botanik bahçesi kazandırmak. Gelenekselleşecek, uluslararası çapta bir yarış olacak olan ve önümüzdeki ay Samandağ’dan Çevlik’e yapılacak olan Tarihe Saygı Koşusu da bir diğer önemli aktivitemiz. Üç yıldır üst üste düzenleniyor.”

Hatay Valisi Ercan Topaca da, vakıf için Ayhan Kara ve Kara Ailesi’ne teşekkür eden bir konuşma gerçekleştirdi.

İki katlı tarihi bir taş bina olan Vakıf Binası, ileriki zamanda butik bir Arkeoloji Müzesi olacak olan bir toplantı salonundan ve mini bir anfi tiyatrodan müteşekkil. Ayrıca arka tarafında da, ilgililerin bitki yetiştirip Vakıf yararına satabileceği bir sera da mevcut.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."