• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Kaptanlık ile ilgili sistem değişikliğine gitmeliyiz…

26 Eylül 2017
Kaptanlık ile ilgili sistem değişikliğine gitmeliyiz…

DEĞERLİ dostlar; gün geçmiyor ki bir trafik kazası yaşanmasın, canlarımızı kaybetmeyelim… Özellikle yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren midibüs ve otobüslerin kaza yapmasının bedelleri daha fazla oluyor. Çünkü araçlarda onlarca insan seyahat ediyor. Tamam, bireysel araçlara göre ticari amaçla yolcu taşıyan araçlar daha az kaza yapıyor. Ancak dediğim gibi risk yüksek olduğu için dikkatler daha fazla bunların üzerine kayıyor. Kızsak da, aslında bu normaldir. Yapılması gerek kızmak değil, bu elim kazaları en aza indirmek ve dahası sıfırlamak olmalı.

Bu sene Kurban Bayramı tatilinde hepimizin malumu üzere olağanüstü tedbirler alındı, denetimler en üst safhaya çıktı. Dahası bugüne kadar yapılmayan, akıllı teknolojiler de devreye sokuldu. Ancak yollar yine kan gölüne döndü. Tamam bayramda otobüs kazaları pek olmadı, ancak hemen sonrasında peş peşe kaza haberleri geldi.

Demek ki, mevcut sistemimiz ile kazayı kader olmaktan çıkaramıyoruz. Bunun başka bir tarifi de yok!

Öyleyse sistemimizi değiştireceğiz. Kaptanlık mesleğini itibarlı hale getireceğiz, düzgün insanların bu mesleği tercih etmelerini sağlayacağız.

Aldığımız kaptanlarımızı da gözümüz gibi koruyacağız. Karnı doyan, gelecek kaygısı olmayan, bedenen ve ruhen sağlıklı olan eğitimli kaptanlar kaza yapmaz.

Teknik detayları elbette önemli; ama yapılması gerekenin özeti kanımca budur!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."