• Dolar Alış / Satış: 3.904 / 3.911
  • Euro Alış / Satış: 4.81 / 4.819
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Kâmil Koç Kaptan Akademisi’nin eğitimleri başarıyla sürüyor

29 Kasım 2016
Kâmil Koç Kaptan Akademisi’nin eğitimleri başarıyla sürüyor

‘Kâmil Koç Kaptan Akademisi’; İstanbul, Ankara ve İzmir’de sertifikalı kaptanlar yetiştirmeye devam ediyor. Son olarak İstanbul’daki 4 günlük yoğunluklu eğitimi başarıyla geçenlere, Karabük Üniversitesi kaşeli sertifikalar dağıtıldı…

SEKTÖRÜN köklü ve öncü firması Kâmil Koç’un Karabük Üniversitesi desteğiyle hayata geçirdiği ‘Kâmil Koç Kaptan Akademisi’, yeni mezunlar vermeye devam ediyor. Sektörde bir ilk olan bu önemli sosyal sorumluluk projesi kapsamında; İstanbul, Ankara ve İzmir’de yoğunluklu eğitimler veriliyor.

Eğitimde başarılı olanlara, Karabük Üniversitesi kaşeli sertifikalar veriliyor. Kâmil Koç’un yanı sıra sektördeki tüm kaptanlara açık olan akademi, geçtiğimiz hafta İstanbul’da yeni mezunlarını verdi.

Üniversite hocaları ve uzmanlar tarafından 3 gün boyunca teorik eğitim alan sertifikalı kaptanlar, bir gün de zorlu testlerin yer aldığı pratik eğitimden geçti.

Teorik ve pratik eğitimleri başarıyla tamamlayan 28 kaptana, sertifikaları takdim edildi.

 

‘Kâmil Koç Kaptan Akademisi’ nedir?

Sektörde bir ilk olarak Karabük Üniversitesi’nin de desteğiyle 2016 yılında hayata geçirilen kaptan eğitim projesidir. Akademinin temel amacı başta Kâmil Koç kaptanları olmak üzere, sektördeki tüm kaptanların eğitimlerinin desteklenmesidir. Bu sayede yolculara daha konforlu ve güvenli yolculuklar sunulması hedefleniyor. Eğitimi başarıyla tamamlayan kaptanlar Karabük Üniversitesi desteğiyle hazırlanan Kâmil Koç Kaptan Akademisi sertifikası alıyor. Karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün tamamına açık olan kaptan akademisi projesiyle 2017’nin sonuna kadar 1500 kaptanın eğitimden geçirilmesi planlanıyor.

 

Akademi eğitimlerinde neler var?

3 günü teorik, 1 günü pratik olmak üzere toplamda 4 günü kapsayan eğitimlerde temel kaptan eğitiminden araç kullanım tekniklerine kadar birçok konuda eğitim verilmektedir. İŞTE konu başlıkları:

– Kaptan şoförün görev ve sorumlulukları

– Türkiye’de karayolu yolcu taşımacılığı tarihi

– Beden dili ve doğru iletişim

– Stres ve öfke yönetimi

– Trafik ve yol güvenliği (hız ihlâli, dinlenme ve uyku, beslenme)

– Güvenli araç kullanımı (ESP, ABS, ESR, EBD vb. sistemlerin doğru kullanımıyla birlikte aracın lastiklerinde veya hava, yağ basıncı hususunda oluşabilecek olumsuzlukların doğru çözümü uygulamalı anti-skid eğitimi)

– Acil durum eylem planları eğitim programında yer alan dersler arasındadır.

 

koc-akademi11 koc-akademi4 koc-akademi koc-akademi3

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."