• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Kâmil Koç, ‘Gelecek Yolculuğu’nda 90’nını devirdi

23 Mayıs 2016
Kâmil Koç, ‘Gelecek Yolculuğu’nda 90’nını devirdi

Kâmil Koç Ailesi’, kuruluşunun 90’ıncı yılını iş ortakları ile kutladı. Bodrum Türkbükü’nde düzenlenen dev organizasyonda konuşan Genel Müdür Cengiz Doğan, neredeyse cumhuriyetle yaşıt olduklarını belirterek, “Kâmil Koç, bu sektörün okuludur ve yol göstericisidir” diye konuştu.

 

KARAYOLUYLA şehirlerarası otobüs taşımacılığının öncü firması Kâmil Koç, başarılarla dolu 90 yılını geride bıraktı. ‘Geleceğe Doğru Yoldayız’ şiarıyla vizyon büyüten şirket, 90. yılın gururunu ailesi ve iş ortaklarıyla kutladı. Bodrum Türkbükü’nde düzenlenen etkinlik kapsamında ‘İş Ortakları Toplantısı’ da düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kâmil Koç Otobüs İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Doğan, şunları söyledi: “90 yıllık bir marka olmak, her yıl daha da güçlenmek, Türkiye’nin en iyi bilinen markalarından biri ve sektörün her konuda lideri olmak hiç kolay değil. Neredeyse Cumhuriyet’le yaşıt bir kurumdan söz ediyoruz. Kâmil Koç sadece bu sektörün tarihini yazmakla kalmamış, Cumhuriyet tarihine de tanıklık etmiş bir kurumdur, büyük bir kıymettir, bu gözle bakılması lazım, ismimizi ve markamızı bunu bilerek korumamız lazım.

“Kâmil Koç markası bizim için ne ifade ediyor, Kâmil Koçlu olmak nasıl bir şey, bu markayı dev bir çınar hâline getiren ve 90. yılına taşıyan değerler nelerdir” biraz bunlardan bahsetmek istiyorum: Sanırım en başta söylememiz gereken kelime “güven” Kâmil Koç gerek yolcusu, gerek çalışanı gerekse iş ortaklarının gözünde her zaman güvenilir bir kurum olmuştur. Kurucumuz Kâmil Koç’un da ifade ettiği gibi; şirketimiz un peşinde değil, ün peşinde olmayı tercih etti.

Öncü olmak bir diğer önemli ilkemiz. Kâmil Koç şimdiye kadar birçok konuda sektörüne öncü oldu. Öyle ki bugün, iyi veya kötü, bu sektörün bir kanunu, bir yönetmeliği varsa bu Kâmil Koç’un çabalarıyla ortaya çıktı. Eğer bu sektör bugün yolcularına yönelik kampanya yapabiliyorsa, bu Kâmil Koç’un açtığı davalar sonucunda kazanıldı. Eğer bu sektör dünyada eşi benzeri olmayan bir kaliteyle hizmet verebiliyorsa bu Kâmil Koç’un yenilikçi bakış açısıyla ortaya çıktı. Kâmil Koç bu sektörün okuludur ve yol göstericisidir.

Ve olmazsa olmazımız; İnsana ve emeğe saygılı, rekabette hoyrat ve gayri kanuni yollara sapmamaktır. Bu anlamda içinde bulunduğu sektörden de net bir şekilde ayrışmaktadır.”

koc 906

67 il ve 361 ilçede varız

Kâmil Koç’un hizmet ağı ve performansıyla ilgili de bilgiler veren Genel Müdür Doğan, şu bilgileri paylaştı: “2013 yılına kadar 37 ile sefer düzenledik. 2014 yılında 56 ile hizmet götürmeye başladık. 2015 yılında büyümeye devam ederek 67 ilde hizmet vermeye başladık. Bugün 67 il ve 361 ilçede 871 bilet satış noktası ile Türkiye’nin lider karayolu yolcu taşıma şirketiyiz. Son 8 yılda yolcu sayımızı yüzde 134, sefer sayımızı ise yüzde 143 oranında artırdık. Hizmet ağımızı genişletirken sefer sayılarımızı da artırdık. Geçen yıla oranla yolcu sayımızı yüzde 7,5 oranında artırarak 2016’da 18,2 milyona ulaşmayı hedefliyoruz. Son 8 yılda ciromuzu yüzde 235 büyüttük.  Bu büyümeyle bilet satış ciromuz 700 milyon TL’yi aştı. Aynı şekilde filomuz her geçen gün gençleşirken, filo genişliğini 1.000 otobüs üzerine çıkardık. 2016’da ortalama 1.100 otobüs sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Sezonda ise 1300 otobüslük bir filo ile yolcularımızın hizmetinde olacağız.

koc 9010

Kâmil Koç’un rekorları

Şirketin rekorlarına her geçen gün yenisini eklemeye devam ettiğini de belirten Cengiz Doğan, “2014 Ağustos’ta 1.932.397 yolcu bizim için bir rekordu, 2015 yılı Ağustos ayında 2.092.246 yolcu taşıyarak bu rekoru egale ettik. 2 milyon yolcuyu telaffuz etmek kolay olsa da sektörümüzde birçok anlı şanlı markanın bir yılda taşıyamadığı yolcuyu Kâmil Koç bir ayda taşıdı.

Sefer sayımız da her geçen yıl hızla artıyor. Ağustos 2014’te 43.354 ana kalkış sefer sayısıyla önemli bir başarıya imza atmıştık, Ağustos 2015’te bu bir ayda yapılan ana kalkış sefer sayısını 48.403 olarak daha da geliştirdik.

1 Günde Taşıdığımız En Yüksek Yolcu Sayısı: 07 Ekim 2014 günü 94.934 yolcu taşımıştık, 27 Eylül 2015 günü ise bu rekoru 107.978 olarak egale ettik. 2016 yılında ise günlük yolcu sayısı rekorumuzu 120.000 olarak revize edeceğiz.

 

2020 büyüme vizyonu

Kâmil Koç’un 2020 yılı hedefinin 30 Milyon yolcu taşımak olduğunu belirten Genel Müdür Doğan, “5 yıllık büyüme öngörüsüne göre Kâmil Koç’un 2020 yılında yaklaşık 1700 araca ulaşacak filosuyla 30 milyon yolcuya hizmet verecek. 2020 yılında Kâmil Koç açık ara sektörünün en çok yolcu taşıyan şirketi haline gelecek. Kâmil Koç geçtiğimiz beş yılda yüzde 54 oranında büyüdü, önümüzdeki beş yılda da yüzde 60 oranında bir büyüme öngörüyoruz. Bu açıdan bakıldığında 30 milyon yolcu hedefi bizim için çok uzak bir hedef değil. Beş yılda şirket ciromuzu 1,5 milyar TL’ye çıkartacağız: 5 yıllık ciro büyüme öngörüsü olarak bilet satış ciromuzu yüzde 75 oranında artırarak 1 milyar 463 milyonluk bir ciroya ulaşacağız.  Geçtiğimiz 5 yılda yüzde 50 büyürken 2016 yılında yüzde 60 büyümeyi hedefliyoruz. Pazar payımızı yüzde 15 seviyelerine çıkartmayı hedefliyoruz, bu oran sektörde açık ara liderlik anlamına geliyor” dedi.  “Kâmil Koç sektörün çekim merkezi” diyen Doğan, “Konsolidasyon bu sektör için olmazsa olmazdır. Kâmil Koç iş ortaklarına karşı her zaman adil olmuştur. Bu anlamda Kâmil Koç önümüzdeki dönemde konsolidasyon noktasında sektörün çekim merkezi olacaktır” diye konuştu.

Etkinlik kapsamında sanatçı Linet, gala gecesinde muhteşem bir konser verdi

Kadir Çöpdemir’in yönettiği İş Ortakları Toplantısı Talk Show’un misafirleri ise şunlar oldu: Çağatay Kepek (Kâmil Koç Operasyon Direktörü), Mehmet Türkyılmaz (İç Anadolu Bölgesi Bölge Müdürü), Ali Evlüce (Kâmil Koç Otobüs İşleteni), Bülent Saygı (Kâmil Koç Afyon Acentesi)

 

koc 9011

  1. Yıl kutlamasına, Kâmil Koç Ailesi’nin yanı sıra iş ortakları da katıldı. Seçkin konuklar arasında şu isimler vardı: TEMSA Pazarlama ve Satış Direktörü Murat Anıl, Brey Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şahin, MAN Satış Direktörü D. Eren Gündüz, MAPAR Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şahin, BRİSA Servis Projeleri Yöneticisi Tuğrul Karadeniz, Gaziantep Motorlu Araçlar ortakları Mehmet Çelik ve Mehmet Sönmez, INOVA Koltuk Yönetim Kurulu Başkanı Zülker Kavalcı, şirket ortağı Ayhan Necipoğlu, Simroll Yönetim Kurulu Başkanı Murat Aydın, Genel Müdür Nazmi Kalkar, Funtoro As Teknoloji Genel Koordinatörü Mesut Küle, NETA Satış Müdürü Derviş Gedikoğlu…
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN