• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İZMİRLİ TURİZMCİLERDEN ÇİN ÇIKARMASI

24 Mayıs 2017
İZMİRLİ TURİZMCİLERDEN ÇİN ÇIKARMASI

Aralarında Egeli turizmci Coşkun Altın’ın da yer aldığı İzmir Tiracet Odası heyeti, Şangay’da düzenlenen ‘ITB China Fuarı’a bir stantla katıldı. İzmir’in tanıtımının yapıldığı stant, Çinli ziyaretçilerin yoğun ilgisine mazhar oldu…

AVRUPALI turist sayısındaki azalma, Türk turizmcileri yeni pazarlar aramaya sevk etti. Bu pazarların başında, dünyanın en büyük ikinci ekonomisine sahip, en kalabalık nüfuslu Çin Halk Cumhuriyeti geliyor. Bu ülkeye yönelik bir girişim de İzmir’den geldi.

Aralarında Ege’nin en büyük turizm taşımacısı firmalarından birisi olan Coşkun Altın Turizm’in sahibi Cokun Altın’ın da yer aldığı İzmir Ticaret Odası (İZTO) heyeti, önceki hafta Şangay’da düzenlenen uluslararası ITB China Fuarı’na iddialı bir stantla katıldı. İzmir’in tanıtımının yapıldığı stant, turizm operatörleri ve turizm otoritelerinin yoğun ilgisini çekti. İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ın başkınlığında düzenlenen Çin ve Honkong gezileri ile ilgili açıklama yapan Coşkun Altın, dünyanın en büyük fuarlarından olan ITB Fuarı’nın bu yıl Çin’de ilk kez düzenlendiğini ifade ederek, turizmcilerin bu büyük buluşmasına ilginin olağanüstü olduğunu söyledi.

Herkesin Çin turistlerin peşinde olduğuna dikkat çeken Coşkun Altın, gezinin ilk gününde Road Show düzenlediklerini ve Çinli operatörlerin buna yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Açtıkları standa da Çinlilerin rağbet gösterdiğini de ifade eden Altın, “Çinli turist ne istiyorsa, ülkemizde ve İzmirimizde mevcut. Onlara bunları anlatmak üzere Çin’e gittik. Çok da başarılı olduğumuz kanaatindeyim. Gelecekte çok daha fazla Çinli ülkemize gelecektir” diye konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."