• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İzmir-İstanbul otoyol projesinin yaklaşık yüzde 78’i tamamlandı

5 Temmuz 2017
İzmir-İstanbul otoyol projesinin yaklaşık yüzde 78’i tamamlandı

İzmir ile İstanbul arasını 9 saatten 3 saate indireceği belirtilen ‘İzmir-İstanbul Otoyol Projesi’nin yüzde 78’i tamamlanarak hizmete açıldı.

HÜKÜMETİN karayolu taşımacılığına yönelik en önemli proelerinden birisi olan; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hayata geçirilen İzmir-İstanbul otoyol projesinin yüzde 78’i tamamlandı. İzmir ile İstanbul arasını 9 saatten 3 saate indirecek olan projede; İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı yolları dahil 384 kilometresi otoyol, 49 kilometresi bağlantı yolu olmak üzere 433 kilometre uzunluğundaki projenin Gebze-Bursa kesimi hizmete girdi. Trafiğe açılan bu bölümle birlikte, sürücüler Bursa girişinden otoyola girerek kesintisiz bir şekilde Gebze’ye kadar ulaşım sağlayabiliyorlar. Projede trafiğe açılan bir diğer kısım ise, Kemalpaşa ayrımıİzmir arasındaki 20 kilometrelik otoyol oldu.

Projenin sözleşmede öngörülen süreden 2 yıl daha önce tamamlanacağını ve bu alanda bir rekor kırılmış olacağını belirten AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “İzmir-İstanbul Otoyolu 2019 yılında tamamen bitmiş ve hizmete açılmış olacak. İzmir’den İstanbul’a kadar konforlu ve kesintisiz bir ulaşım imkanıyla, vatandaşlarımız 9 saat süren yolu 3 saatte gidebilecekler. Projenin en büyük ayağını oluşturan ve bir yıl önce açılan Osmangazi Köprüsü, sürücülere körfezi geçmek için 1,5 saatte dolaşmak yerine 6 dakikada karşıya geçme imkanı sunuyor. Tüneller ve viyadüklerle birlikte, otoyolun tamamı mevcut devlet yoluna göre İzmir-İstanbul arasındaki mesafeyi 95 kilometre kısaltmış olacak” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."