• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

ISUZU’dan ETUS’a 50 Novocity

31 Ağustos 2016
ISUZU’dan ETUS’a 50 Novocity

Anadolu ISUZU, Edirne’nin ‘Toplu Ulaşım Sistemi’nde kullanılmak üzere yetkili kooperatifle 50 adet Novocity için protokol imzaladı…

BİRÇOK ilde ‘toplu taşımada dönüşüm’ün otobüsü olan Anadolu ISUZU’nun kentiçindeki starı Novocity, kısa süre sonra Edirneliye de hizmet verecek. ISUZU, Edirne’nin Toplu Ulaşım Sistemi’nde (ETUS) hizmet verecek olan 50 adet Novocity için ‘S.S. 19 Nolu Serhad Birlik Etus Minibüsçüler, Midibüsçüler, Otobüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ ile anlaşma yaptı.

14 milyon liralık yatırım için geçtiğimiz hafta protokol imzalandı. Anlaşma ile ilgili konuşan Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, “Halkımızın sistemdeki bazı araçların eski oluşuyla ilgili sürekli eleştirileri vardı. Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın da yeni araç alımı konusunda bize talimatı vardı. Uzun süren araştırmalar sonucunda Isuzu firmasıyla anlaştık. 50 adet sıfır kilometre Novocity model araç için sözleşme imzaladık ve araçlarımız Eylül ayında hizmet vermeye başlayacak” dedi.

 

Zammı otobüse yatırdık

10 kuruşluk ücret artışı aldıklarını ve bunun abartılarak fahiş bir zam gibi kamuoyuna aktarılmaya çalışıldığını anlatan Giyik, “Bizler de herkesin yaptığı gibi işimizi yapıyor ve bu yolla yaşamımızı sürdürecek kazanımı sağlamayı hedefliyoruz.

Son olarak belediye meclisimiz bizlere enflasyonun altında yaklaşık 0,10 kuşluk bir ücret artışını uygun gördü. Bizler de bugün Isuzu firmasıyla anlaşarak 50 adet sıfır kilometre minibüs alımı için anlaşma imzaladık. Bu minibüslerin toplam maliyeti 14 trilyonun üzerinde. Edirne’mize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Son teknoloji araçlar

Alınan araçların teknolojik anlamda tüm kriterlere sahip olduğunu ve beklentileri karşıladığını belirten Giyik, “Aldığımız araçların tamamı engelli rampası olan, Euro 6 tabir edilen çevre dostu motora sahip, günümüz ihtiyaçlarının tamamına cevap verebilecek nitelikte araçlar.

Bizler dün söyledik, bugün de söylemeye devam ediyoruz. Halkımız, hizmetin en iyisine en kalitelisine layık.

Bizler de bu sorumluluk bilinciyle, Edirne Belediye Başkanlığıyla birlikte hareket ederek kent içi ulaşımını sorunsuz hale getirmeye gayret ediyoruz” dedi.

 

En genç 2. filo olacağız

Türkiye’nin en genç üçüncü araç filosuna sahip olduklarını belirten Serhad Birlik- ETUS Başkanı Hakan Giyik, “Minibüsler Eylül ayında hizmet vermeye başlayacak ve yeni alınan araçlarla birlikte ETUS’ Türkiye’nin en genç ikinci araç filosu haline gelecek” şeklinde konuştu.

Anadolu Isızu Satış Müdürü Murat Küçük ve Isızu Çetaş A.Ş. Satış Müdürü Serkan Bayrak, Serhad Birlik-ETUS Başkanı Hakan Giyik’e, sözleşmesi imzalanan 50 adet Novocity’nin en kısa sürede Edirne’ye teslim edileceğini ifade etti..

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."