• Dolar Alış / Satış: 5.292 / 5.302
  • Euro Alış / Satış: 5.989 / 5.999
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İstanbul’da ‘YILDIZ’lar geçidi

30 Temmuz 2018
İstanbul’da ‘YILDIZ’lar geçidi

‘Her Kızımız Bir Yıldız’ projesiyle bugüne kadar bin 200 öğrenciye maddi manevi destek veren Mercedes-Benz Türk, ‘Yıldız kızlar’ ile geleneksel İstanbul buluşmasını gerçekleştirdi. Süer Sülün, “Şirket olarak kadınlara sosyal ve ekonomik açıdan fırsat sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

SOSYAL sorumlulukta da ülkemize değer katan Mercedes-Benz Türk, özellikle ‘Her Kızımız Bir Yıldız’ projesiyle büyük takdir topluyor. Proje kapsamında bugüne kadar bin 200 öğrenciye maddi ve manevi destek sağlayan şirket, her yıl Yıldız Kızlar ile İstanbul’da bir buluşma gerçekleştiriyor. 2018 buluşması, geçtiğimiz hafta yapıldı. Törende konuşan Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, “Bugün dünya gündemindeki en önemli konulardan biri kadın-erkek eşitliği ve bu bağlamda kadınlara sosyal ve ekonomik açıdan fırsat sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Sülün: ‘Kızlarımıza desteğimizi geliştirerek devam ettireceğiz’

Süer Sülün, Yıldız Kızlar ile bir araya gelmekten dolayı mutluluğunun altını çizerek şunları dile getirdi: “Bugün dünyanın gündeminde olan en önemli konulardan biri kadın-erkek eşitliği ve bu bağlamda kadınlara sosyal ve ekonomik açıdan fırsat eşitliği sağlanması. Kız çocuklarının güçlendirilmesi çarpan etkisi yaratıyor; ekonomik büyümeyi ve her alanda gelişmeyi hızlandırıyor.  Bir ülke kalkınacaksa bunu iş gücüne kadın ve erkeğin eşit katılımını sağlamadan başarabilmek imkânsız. Bu nedenle bugüne kadar yaptığımız en uzun soluklu işlerimizden biri olan Her Kızımız Bir Yıldız projesini ayrıca önemsiyoruz. Buradan yola çıkarak genç kızlarımıza desteğimizi her geçen gün geliştirerek daha uzun yıllar devam ettireceğimizi yeniden belirtmek istiyorum. Bugüne kadar her yıl 1.200’ü aşkın öğrenciye eğitim imkanı sağlamanın yanısıra, Mercedes-Benz Türk kapsamında istihdam da yaratıyoruz. Mavi yaka kadın çalışanlarımızın %10’u ‘Yıldız Kızlar’ımızdan oluşuyor. 2018 yılı sonunda bu oranı arttırmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

14 yıldır kesintisiz süren proje

Mercedes-Benz Türk’ün, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte toplumda kadının her alanda hak ettiği güce kavuşması, kadınlara sosyal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği tanınması hedefiyle 2004 yılında hayata geçirdiği “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi 14 yıldır kesintisiz devam ediyor. 17 ilde 200 kızı destekleyerek başlayan proje, 2018 yılında 60 ilde 1.200’ü aşkın öğrenciyi kapsıyor. Her Kızımız Bir Yıldız projesi kapsamında desteklenen kız öğrencilerden bir grup, geleneksel bir etkinlik olan yaz buluşması için bu yıl da bir hafta boyunca İstanbul’da ağırlanıyor.

Her yıl farklı illerden davet edilen öğrenciler bu yıl Afyon, Ankara, Balıkesir, Konya ve Trabzon’dan geldiler. İstanbul’da bulundukları sürede çeşitli müzeleri ziyaret eden Yıldız Kızlar, İstanbul Boğazı’nda tekne turuna da çıkarak şehrin boğaz hattındaki tarihi yapılarını görme ve tanıma fırsatını da buldular. Program çerçevesinde Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’nı da ziyaret eden Yıldız Kızlar, üretim süreçlerini yakından görme, kendileri gibi eskiden bursiyer olan ve bugün fabrikada görev yapan çalışanlar ile tanışma şansını da yakaladılar. Proje kapsamında düzenlenen basın buluşmasına ise Yıldız Kızlar’ın yanı sıra Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, Mercedes-Benz Türk yönetici ve bayi sahipleri ile ÇYDD yetkilileri katıldı. Basın toplantısında Mercedes-Benz Türk Hoşdere ve Aksaray Fabrikaları’nda çalışan iki eski Her Kızımız Bir Yıldız bursiyeri katılımcılara hikâyelerini anlattılar. Her ili temsilen bir Yıldız Kız da etkinlikte konuşma yaparak, davetlilerle aldıkları bursun hayatlarına etkisini paylaştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN