• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İstanbul  değişimin öncüsü olmalı

3 Ekim 2018
İstanbul  değişimin öncüsü olmalı

SEKTÖRDE sıkıntı diz boyu… Artık bu işin bu şekilde yürütülemeyeceği konusunda neredeyse herkes hemfikir. ‘Zor doğruyu öğretir’ diye bir söz var ya; bu sıkıntı tüm firmaları yeni çare arayışlarına sürüklüyor. Firmalar verimliliği artırmak adına sefer planlamalarını yeniden yapıyor, ikramları kısma gibi ek tedbirler alıyorlar. Tabii bu çok önemli… Her firma üzerine düşeni yapsın yapmasına da, sektör olarak artık sonuç getirici adımlar atmak zorundayız.

Sürekli dile getiriyoruz; servisler bu sektörün kaldırabileceği yük olmaktan çıkmıştır. Bunun mutlaka kesin olarak çözüme kavuşturulması gerekiyor. Duyuyor okuyoruz; yurdun birçok ilinde otobüsçüler kendi aralarında anlaşıp ücretsiz servisleri kaldırıyorlar. Son olarak Hatay’da ve Sinop’ta servisler kaldırılmış. Özellikle Sinop ile ilgili basına haberler yansıyor. Halk, servislerin kaldırılmasını istemiyor. Belediyeye yönelik baskılar artıyor. Bu son derece düşündürücü…  İnsanları o kadar alıştırmışız ki, onlar servisi bir ‘hak’ olarak görmeye başladı.

Elbette gönül ister ki, yolcuya sınırsız ikramlar da verelim; evlerine kadar ücretsiz servislerle taşıyalım. Ama bu imkan meselesi…. Dün para kazanıldığı için tüm bunlar sınırsızdı.Ancak bugün tekeri döndürmek imkansız hale geldi. Dolayısıyla bu tür kısıntılara gitmek de kaçınılmaz. İstanbul, her alanda olduğu gibi sektörümüz açısından da beyin niteliğinde… Burada atılacak somut adımlar, bütün sektörde sinerji ve dönüşüme neden olur.

Son zamanlarda İstanbul’da da servisler noktasında radikal adımlar atılması gündemde. Sevinerek görüyoruz ki, yoğun bir görüşme trafiği de yaşanıyor.Önümüzde durgun bir dönem var. Federasyonlar ortak hareket edip, sektörün önünü açacak adımlar atmalıdır. Tabii öteden beri söylediğimiz bir şey var: Patronlar artık taşın altına elini koymalı, sorumluluk almalıdır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN