• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İSTAB’tan ‘karayolu’nu buluşturan iftar

13 Haziran 2017
İSTAB’tan ‘karayolu’nu buluşturan iftar

Geleneksel buluşmanın sponsoru yine ISUZU

İSTAB 13. geleneksel iftarını Anadolu Isuzu sponsorluğunda Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu iftarda konuşan Başkan Karakış, İSTAB’ın önemine vurgu yaparak, ‘tahdit’ten vazgeçmediklerini ifade etti…

SERVİS sektörünün 25 yıllık güçlü sivil kuruluşu İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği (İSTAB), 13’üncü geleneksel iftar buluşmasını; bir kez daha Anadolu ISUZU sponsorluğunda gerçekleştirdi. Turizmden, servisçisine, kentiçinden şehirlerarasına kadar tüm karayolu yolcu taşımacılarından temsilcilerin yer aldığı iftar; İTO’nun Cemile Sultan Korusu tesislerinde gerçekleşti.

İftarda konuşan İSTAB Başkanı Ahmet Karakış iftara katılıp kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederek, “25. yaşını kutlayan İSTAB, bu çeyrek asırda sektörün en etkin sivil toplum kuruluşu oldu. Derneğimiz bu yıl da sorunları tespit eden, çözüm üreten, sektörün gelişimi için çaba harcayan, sektörel standartları belirleyen bir konumda. Bu amaç doğrultusunda şahsım ve yönetici arkadaşlarımla beraber tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Sektörün sorunlarını çözme çalışmalarında İTO’nun desteğini her an arkalarında hissettiklerini belirten Karakış bu destek için İTO Başkanı İbrahim Çağlar ve ekibine de teşekkür etti. Karakış, yapılan girişimler sonucu İBB’nin çıkardığı yönergede kapsam içine alınmayan Üniversite ve AVM taşımacılığının kapsam içine alındığını, da ifade etti.

 

Tahditten vezgeçmedik

Sektörün plaka tahdidi talebinden vazgeçmediğini, her fırsatta bu konudaki talebi dile getireceklerini de söyleyen Ahmet Karakış,  “Biz büyük bir aileyiz, birlik beraberliğimizi sürdürüp birlikte mücadele edersek sonuca ulaşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Karakış  İftar geleneğine 13 yıldır destek olan Anadolu Isuzu’ya da sektör adına teşekkürlerini iletti. Anadolu Isuzu Satış Direktörü Tunç Karabulut ise bu desteğin devam edeceğini vurguladı.

İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı Şekib Avdagiç de konuşmasında yerli malının kullanımına dikkat çekti. Kendisi de otomotiv sektöründen gelen bir isim olan Avdagiç,  “Küçük otobüslerde ve onun üstü araçlarda tamamen Türkiye’de üretilen araçları kullanıyoruz. Ama midibüs segmentinde neredeyse tamamına yakını ithal araçlardan oluşuyor. Benim bir arzum beklentim var; diliyorum ki önümüzdeki dönemde bu segmentte de sektörümüz Türkiye’mizde üretilen araçları kullanıyor olsun. Böylelikle katma değeri daha yukarılara çekelim” dedi.

İSTAB Başkanı Ahmet Karakış ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde düzenlenen iftara İTO Başkanı İbrahim Çağlar, İTO Meclis Başkanı Şekib Avdagiç İstanbul Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Mustafa Şaşmaz, İSTAB Eski Başkanları Zeki Aydemir, Levent Birant, Hakan Orduhan, Ali Bayraktaroğlu, TOBB Sektör Meclis Başkanı Mustafa Yıldırım, TOFED Genel Başkanı Birol Özcan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, IPRU Genel Başkanı Fatih Tamay, TTDER Başkanı Sümer Yığıcı, Başkan Yardımcısı Mehmet Öksüz, TOF Başkan Yardımcısı Tahsin Yücefer, İSAROD Başkanı Hamza Öztürk ile çok sayıda karayolu yolcu taşımacısı katıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."