• Dolar Alış / Satış: 3.928 / 3.935
  • Euro Alış / Satış: 4.822 / 4.831
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İSTAB ve İDO daha hızlı hizmet için anlaştılar

28 Şubat 2017
İSTAB ve İDO daha hızlı hizmet için anlaştılar

SERVİS taşımacılarının güçlü sivil toplum kuruluşu İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği (İSTAB), dünyanın en büyük deniz taşımacılığı filosuna sahip İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ile taşımacılık konusunda indirimler içeren önemli bir anlaşma imzaladı.

Konuyla ilgili olarak İSTAB yönetiminden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Servis taşımacılarımızın İDO’nun Harem-Sirkeci hattını kullanabilmesini öngören önemli bir işbirliği gerçekleştirdik. Bununla taşımacılarımız, indirimlerden yararlanabilecek.

Bu projemizdeki temel gayemiz, her gün milyonlarca kişinin ulaşımının sağlandığı sektörümüzün, yılda milyonlarca kilometre yol kat ederek harcanan yakıt ve diğer zorunlu maliyetlerine daha ekonomik, en önemlisi de her gün yaşadığımız trafik çilesine daha hızlı ulaşımdan faydalanmasını sağlayarak destek olmaktır.

İDO sabah 05:30 ile gece 22:00 saatleri arasında haftanın 7 günü sefer düzenleyerek yaklaşık 11 dakika süren deniz yolculuğu ile, Sirkeci – Harem arasında hizmet vermektedir.

İstanbul için tüm ulaşımın yetki, izinlerinin ve ücretlerinin düzenlendiği makam olan İstanbul UKOME’den alınan karar dahilinde belirlenen, Sirkeci-Harem hattında servis araçları (ruhsat da belirtilen araç cinslerine göre) için güncel gişe fiyatları;

27 kişilikten az olan araçlar için 15 TL, 27 ve üzeri kişilik olan araçlar için ise 17 TL’dir…

Yaptığımız iş birliği ile, araç içi yolculardan ücret alınmayacak olup sadece belirlenen tarife üzerinden aracın ücreti tahsis edilecektir.

Yapılan anlaşma dahilinde ayrıca servis araçlarına gişede ve iskelede bekletilmeden öncelikli geçiş sağlanacaktır.

İDOFİLO uygulaması ise şöyle: Protokol kapsamında servis araçları HGS, nakit ödeme veya araç sınıfına göre, plakalarına özel hazırlanıp tanımlanacak İDOFİLO kart ile ödemeyi gerçekleştirebileceklerdir.

FİLOKART tahsisi için yapılacak anlaşmalar, İDO ve üye işyeri arasında ayrıca gerçekleştirilecektir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."