• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İSTAB, Tamay’ı yemekte ağırladı

16 Mayıs 2017
İSTAB, Tamay’ı yemekte ağırladı

Yolcu taşımacıları, emekliye ayrılan ‘DOST’u Fatih Tamay’ı bağrına basıyor. İSTAB da, Tamay’ı yemekte ağırlayarak; sektöre katkılarından dolayı kendisine teşekkür etti. Yemekte konuşan Tamay, kurumsallığa dikkat çekerek sivil toplum kuruluşlarına her zaman büyük önem verdiğini ifade etti…

BAŞARILI bir yönetici; sektörle bütünleşmeyi bilen bir dost… 37 yıl boyunca Anadolu Isuzu’nun farklı kademelerinde başarıyla görev alan, 10 Mart 2017 itibariyle emekliye ayrılan ve yolcu taşımacılarının dostu olmayı başaran eski Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, geçen hafta İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği’nin (İSTAB) konuğu oldu. Başkan Ahmet Karakış ve Yönetim Kurulu üyeleri, görev yaptığı süre boyunca servis sektörüne de her türlü desteği veren Tamay’ı teşekkür yemeğinde ağırladı.

Sektöre katkısı sürecektir

İSTAB Başkanı Ahmet Karakış, servis sektörünün ne zaman ihtiyacı olsa her zaman Tamay’ın desteğini arkasında bulduklarını vurguladı.  Karakış, “Sayın Fatih Tamay, 37 yıl boyunca Anadolu Isuzu’da görev yaptı, bu görevi dolayısıyla yolcu taşımacılarının hayatında her zaman çok önemli bir yeri oldu. Kendisine karşı sonsuz bir sevgimiz var. Görevi bıraktıktan sonra istedik ki kendisiyle bir araya gelelim ve bugüne kadar sektörümüze verdiği destekler için teşekkür edelim. Kendisi duruşuyla ve katkısıyla hepimize örnek oldu. Ayrıca İSTAB’ın her zaman yanında oldu, desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Gerçi kendisi halen sektörün içinde yer alıyor. Umarım sektöre olan katkıları devam eder. Kendisinin sektörümüze daha uzun yıllar katkısının olacağına inanıyorum. Umuyorum ki Fatih Bey gibi isimler sektörde çoğalır. Kendisine bir kez daha bugüne kadar hem derneğimize hem de sektörümüze verdiği destekler için gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

İSTAB eski Başkanı Levent Birant da, Tamay’ın özellikle artık geleneksel hale gelen İSTAB iftarları konusunda ciddi desteği olduğunu hatırlatarak, kendisinin İSTAB’ın kurumsallığının gelişmesine çok önemli katkıları olduğunu vurguladı.

İlk temasım İSTAB ile

IPRU Genel Başkanı Fatih Tamay da konuşmasında sektörle olan ilişkisini ‘uzun yol hikayesi’ olarak nitelendirdi. 2000’li yılların başında üretim kısmından satış pazarlama kısmına geçince, firmanın özellikle derneklerle, federasyonlarla sıfıra yakın bir ilişkisi olduğunu gözlemlediğini ifade eden Tamay, Türkiye’nin kurumsallığa ihtiyacı olduğu fikrinden hareketle sivil toplum örgütleri ile temasa geçtiğini anlattı. Tamay, ”İlk temasa geçtiğim örgütlerden birisi de İSTAB’dı. İSTAB o zaman da kurumsaldı ama şimdiki İSTAB’la o zamanı kıyaslayamam bile. Doğru karar vermişim. Aramızda bir sempati oluştu. Bu bir kimyaydı. ‘Bizim bir iftar yemeği projemiz var siz ne dersiniz?’ diye sordular bana ve biz kabul edince o günden bu yana İSTAB’ın iftarları gelenek haline geldi. İSTAB bu konuda öncü oldu. İSTAB’ın arkasından gelenler geldi. Artık bu geleneği konuşmuyoruz bile, sadece tarihini konuşuyoruz.

Sorumluluk haline dönüşmüş durumda. Ben inanıyorum, benden sonra Isuzu’yu yönetecek olan arkadaşlarımız da öğrendiklerini geleceğe taşırlar” dedi.

Isuzu’daki görevinden ayrılmasının sektörle bağlarının kopması anlamına gelmediğinin altını çizen Fatih Tamay, İSTAB’ın, IPRU’ya üye olması için her türlü adımları atacağını da kaydetti. Tamay, şöyle konuştu: “Ben sizlerin yanında olmaya devam edeceğim, IPRU’da görevim sürüyor. Ekim ayında genel kurulumuz olacak.

Bu aşamada İSTAB’ı da IPRU’ya üye yapmalıyız. İSTAB çok önemli bir sivil toplum kuruluşu. Çünkü istediğiniz şeyler doğru şeyler. Bu kurumsallığınız ilelebet devam eder diye düşünüyorum. Komşu ülkelere de örnek olursunuz umarım. Ben de bu yapının içinde yönetim kurulu danışmanlıkları, üyelikleri yapmaya devam edeceğim. Bana verdiğiniz, vereceğiniz destek için teşekkür ediyorum.“

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."