• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İşler durgun ama sektör hayli hareketli

21 Kasım 2016
İşler durgun ama sektör hayli hareketli

BU aralar, şehirlerarası otobüs sektörü en durgun anını yaşıyor. İşler kesat; ölü sezon en acımasız haliyle hüküm sürüyor. Aslına bakarsanız, bu durum normal gibi görünüyor; çünkü her sene bu vakitlerde işlerde ciddi bir durgunluk söz konusu. Ama normal olmayan bir durum var; sektör bu sene sezon yaşamadı.

Bundan dolayı bu ölü sezon, her zamankinden çok daha sıkıntılı ve zor. Aşağı yukarı bu durum 8 ay daha böyle devam edecek gibi görünüyor.

İşlerdeki bu durgunluğa karşın, sektörün genelinde ciddi bir hareketlilik var. Özellikle son bir ay içerisinde önemli toplantılar, önemli geceler düzenlenecek.

Sektör, bu toplantılarda bir araya gelecek; hem kendi aralarındaki diyaloğu geliştirecek hem de sorunlarına çözüm arayacak.

Bu toplantılardan birisi; 23 Kasım tarihinde Başkent Ankara’da gerçekleşecek. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi, mutat toplantısını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirecek.

Ev sahipliğini ve başkanlığını ulaşımın duayen akademisyenlerinden Ak Parti Milletvekili sayın Mustafa Ilıcalı’nın yapacağı bu önemli toplantıya; karayolu yolcu taşımacılığı yapan tüm sektörlerden temsilcilerin yanı sıra Ulaştırma Bakanlığı ve ilgili bakanlıkların temsilcileri de katılacak.

Çok kritik bir toplantı; çünkü sektör hakikaten kritik günler yaşıyor, İşte bu toplantı, bizlere sorunlarımızı perlamentoya ve hükümete aktarma imkânı verecek. Benim de TOF Başkan Yardımcısı olarak katılacağım bu toplantıya, herkesin ciddi hazırlıklar yapması gerekiyor.

Öncelikle ne isteyeceğimizi çok iyi bilmeliyiz. Bunu yaparken de, nelerin mümkün olabildiğine bakmamız lazım. Olabilecek şeyler istemeliyiz ki, bunun bir sonucu olabilsin.

Özel halk otobüsçüleri, servis taşımacıları ve turizm taşımacılarımız kendi yaşadıkları sıkıntıları dile getirip, çözüm talebinde bulunacaklardır.

Bizler de şehirlerarası otobüs sektörü olarak yaptığımız işin toplu taşımacılık olduğunu iyice anlatıp, bizlere bu çerçevede bakılmasını sağlamamız gerekiyor. Dolayısıyla ben şahsen bu toplantıyı çok önemsiyorum.

Bir başka sektör buluşması ise, 7 Aralık tarihinde olacak. TOSEV’e katkı amacıyla Polat Rönesans Otel’de, renkli bir gece organize edildi. Bu geceden elde edilecek gelirle, daha fazla öğrenciye burs verilmesi hedefleniyor. Üreticilerin de destek verdiği geceye katılımın yüksek olması bekleniyor.

Katılım açısından en büyük sektör buluşmasının ise Batum’da olması bekleniyor. İstanbul Otogarı ile ilgili gelişmelerin damga vurması beklenen 3 günlük buluşmanın bir diğer amacı ise, yine TOSEV’e destek. Umarız tüm bu hareketlerden bereket çıkar!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."