• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Işimize konsantre olalım ‘HASAT’ımızı toplayalım!

4 Temmuz 2016
Işimize konsantre olalım ‘HASAT’ımızı toplayalım!

Ramazan Bayramı ile birlikte sezonunuz da başlamış oldu; şimdi hasadı toplama zamanı! İşinize o kadar konsantre olun ki; doluya tutulan çiftçiye dönmeyin. Özellikle siz vefakâr kaptanlarımız; çok dikkatli olun ve konuklarınızı huzur içerisinde salimen taşıyın!

Bu sezonunun tüm firmalar için önemi büyük

BİR zamanlar; yani otobüsün az, yolcunun bol olduğu dönemlerde otobüsçünün yüzü her mevsimde gülerdi. Otobüsün çok, diğer taşıma modlarının da hayli palazlandığı günümüzde ise, otobüsçü adeta çiftçi gibi oldu. Bütün yıl yaşadığı sıkıntıya rağmen otobüs alıyor, hat açıyor, istihdam ettiği personeli eğitiyor; sonra da çiftçinin hasadı beklediği gibi yaz sezonunu bekliyor. İyi bir sezon geçirir ve yılın geriye kalan kısmını finanse edebilecek gelir elde ederse ne ala; yok edemedi mi, Allah yardımcısı olsun. Dileğimiz o dur ki; herkes yaptığı yatırımın karşılığını fazlasıyla alır! Çünkü herkesin buna fazlasıyla ihtiyacı var; ama bu biraz da bize bağlı…

İstenmeyen hatalar sezonunuzu karartmasın

FİRMALARA sözümüz; özellikle sezonda lütfen yıkıcı rekabet yapmayın! Otokontrol sistemleri kurarak bankocusundan hostuna, servis şoföründen kaptanına personelinizin tümünü denetleyin ki başınız ağırmasın ve hatta sezonunuz kararmasın! En büyük sorumluluk, hiç kuşkusuz siz kaptanlara düşüyor. Evet mesleğiniz zor, ama çok da kutsal! ‘Emanet’lerinizi gözünüz gibi koruyun! Uykusuz yola çıkmayın; ‘biz bu işi biliyoruz’un rahatlığıyla hareket etmeyin, çünkü uzun yol kültürü olmayan yüzbinlerce sürücü ile aynı pistte yol alıyorsunuz. Otogar yönetimlerine sözümüz; milyonlarca insan ‘mabet’lerinize geliyor. Sektörün imajı adına güvenliğe ve temizliğe dikkat!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."