• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

‘Işık Doğudan Yükselir’

29 Mart 2017
‘Işık Doğudan Yükselir’

Doğu ve Güneydoğu’ya çalışan otobüs firmalarının temsilcileri, ilkin İzmir’de, ardından da İstanbul’da genişletilmiş toplantılar gerçekleştirdi. Toplantılarda; Diyarbakır da olduğu gibi bölgenin tümünde yazıhanelerin kapatılması, ücretsiz servislerin kaldırılması ve reel fiyat politikası uygulanması konuları masaya yatırıldı…

SEZEN Aksu’nun ünlü bir albümünün ismidir ‘Işık Doğudan Yükselir’… İşte doğulu otobüsçüler de, sektörde sıkıntının doruk yaptığı bir dönemde; aldıkları kararlar ve uygulamalarıyla sektöre ‘IŞIK’ oldu. Hatırlanacağı üzere; Diyarbakırlı otobüsçüler, kısa süre önce şehiriçindeki tüm yazıhaneleri kapatmış, ücretsiz servisleri kaldırmıştı.

Uygulama; Batman’da, ardından da doğu illerinin bir kısmında da hayata geçirildi. Başarılı da olundu; masraflar büyük oranda azalırken, yolcu kaybı yaşanmadı. Diyarbakırlı otobüsçüler, uygulamayı destekler nitelikte ‘reel fiyat politikası’ uygulamaya başladı. Anlaşma yok, zaten olamaz da; ancak firmalar artık ‘yok fiyata yolcu taşımak istemiyoruz’ diyor. Aralarında Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Batman, Mardin ve Siirt’in de yer aldığı doğu illerindeki otobüsçüler; önceki hafta önce İzmir’de, ardından da İstanbul’da genişletilmiş toplantılar yaptı. İllerin dernek başkanlarının da hazır bulunduğu toplantı; TOFED ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Acentelerin ve ücretsiz servislerin kaldırılmasının firmalara sağladığı avantajlara dikkat çekilen toplantıda; sektörün ‘olmasa da olur’ giderlerinin adım adım kaldırılmasına da vurgu yapıldı. Toplantıda konuşan doğulu otobüsçüler; sektörün tamamının artık kendilerine göre çareler üretmesi gerektiğini dile getirdi.

TOFED Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Doğu zirvesi’ne; Diyarbakır, Batman, Mardin, Şanlıurfa, Siirt ve Gaziantep bölgelerinde hizmet veren şehirlerarası otobüs firmalarının sahipleri ve yöneticileri katıldı. TOFED Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan, Yönetim Kurulu Üyeleri Musa Çaktır ve Hayrettin Yağız’ın ev sahipliğindeki toplantıda; Doğu illerinin dernek başkanları da hazır bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."