• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

IPRU, herkesi demokrasiye sahip çıkmaya davet etti…

26 Temmuz 2016
IPRU, herkesi demokrasiye sahip çıkmaya davet etti…

ULUSLARARASI Karayolu Yolcu Taşımacıları Birliği (IPRU), darbe girişimini yayınladığı bir bildiri ile sert şekilde kınadı. İşte IPRU’nun konuyla ilgili açıklaması:

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi ülkemiz tarihi anlardan birini yaşamış, demokrasiyi ve milli iradeyi sekteye uğratmaya çalışan hain güçler bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Halk tarafından seçilmiş meşru hükümet, şerefli Türk Ordusu’nun içinde yuvalanmış bir terör örgütü tarafından görevinden alınmak istenmiştir.

Kim oldukları çok kısa bir sürede ortaya çıkan vatan haini çetenin demokrasimizi ortadan kaldırmaya yönelik bu girişim, halkın da sahip çıkmasıyla geri püskürtülmüş olup, hükümetimiz kısa sürede duruma hakim olmuştur.

Öncelikle bilinmesini isteriz ki; bu tür girişimler, ülkeye zarar vermek isteyen hain odaklara yardım etmenin ötesinde bir anlam ifade etmemektedir.

Başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız sayın Binali Yıldırım olmak üzere, iktidar ve muhalefet demeden en zor şartlarda Milletin Meclisi’nin açık tutulması konusunda irade ortaya koyan siyasi parti başkanlarına, ordumuzun şerefli askerlerine, canını dişine takarak güvenliği tesis eden kahraman Türk Polisine ve halkımıza, yaşanan alçak darbe girişimi karşısında gösterdikleri dirayet ve kararlılık için en derin teşekkür ve minnet duygularımızı sunuyoruz.

Gün demokrasi ve milli iradeye sahip çıkma günüdür.

Halk tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’a ve görevini sürdüren meşru hükümete desteğimizin tam olduğunun bilinmesini isteriz.

Bu kapsamda demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek menfur darbe girişimini şiddetle ve nefretle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifaler diliyoruz.

Başta karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün değerli mensupları olmak üzere tüm vatandaşlarımızı demokrasinin ve milli iradenin yanında olmaya, olayın başlangıcından itibaren gösterdikleri kararlı tutumu sürdürmeye davet ediyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."