• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

IPRU 2. genel kurula hazırlanıyor

11 Nisan 2017
IPRU 2. genel kurula hazırlanıyor

Karayolu yolcu taşımacılığının global sivil kuruluşu IPRU, aralarında 2. Olağan Genel Kurul da olmak üzere 8 önemli gündem maddesini icra kurulu toplantısında görüştü. Toplantıda Turizm Taşımacıları Derneği’nin IPRU’ya kurumsal üyeliği için de imzalar atıldı…

BAKANLAR Kurulu kararıyla kurulan Türkiye Merkezli ilk ve tek uluslararası örgütümüz Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği (IPRU), geçen hafta İcra Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi. IPRU Genel Başkanı Fatih Tamay’ın yönettiği toplantıda; şu gündem maddeleri ele alındı:

– Yönetim Kurulu Başkanı’nın 2016 yılında yapılan çalışmalar hakkında icra kurulu üyelerini bilgilendirmesi.

– 2017 yılında yapılacak çalışma ve faaliyetlerin belirlenmesi.

– 2017 yılında yapılacak IPRU 2. Olağan Genel Kurul yeri ve tarihinin belirlenmesi.

– IPRU Tüzük değişikliğinin görüşülmesi.

– Türkiye’deki otobüs üretici firmaların Tüzel Kişilik olarak IPRU’ya üyelik durumlarının görüşülmesi.

– Genel Kurul öncesi IPRU Yönetim Kurulu Toplantısı gerekliliğinin görüşülmesi.

– 2017 yılında yapılacak örgütlenme programının  belirlenmesi.

– Kalıcı bir gelir elde edilene kadar IPRU geçici bütçesinin oluşturulması.

Geride bıraktığımız bir yıldaki IPRU’nun çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Genel Başkan Fatih Tamay; Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı Danışmanları, bürokratlar ve yerel yönetimlere yönelik gerçekleştirdikleri ziyaretler hakkında detaylı bilgiler paylaşarak, “IPRU’nun tanıtımı ve bilinirliği çok önemli. Yaptığımız ziyaretlerde gerek sözlü ve gerekse yazılı olarak örgüt ile ilgili detaylı bilgileri yetkililere anlatma şansı bulduk. Bunun sonucunda artık daha iyi tanınıyor, daha iyi biliniyoruz” dedi.

IPRU’nun daha etkili faaliyetler sürdürebilmesi için kalıcı gelir kaynaklarına ihtiyacı olduğunu belirten Tamay, yapılacak tüzük değişikliği ile üretici firmaları da üye olarak kabul edeceklerini söyledi.

Gerek Başkan Fatih Tamay ve gerekse söz alan İcra Kurulu Üyeleri, ikinci el otobüs ihracatının sektör ve ülke için önemine dikkat çekerek, IPRU’nun bu konuda kilit bir rol üstlenebileceği ve buradan da kalıcı bir gelir kaynağı elde edilebileceğini vurguladı.

2017’de IPRU’nun  örgütlenme çalışmalarının devam etmesi ve üye sayısının arttırılmasının önemine dikkat çekilen toplantıda, daha önce iletişim halinde olunan Kenya, Hindistan, Litvanya, Macaristan, Cibuti ve Pakistan gibi ülkelerde çalışmaların devam etmesi kararlaştırıldı.

Bu arada; turizm taşımacılarının güçlü sivil toplum kuruluşu Turizm Taşımacıları Derneği’nin (TTDER) kurumsal olarak IPRU’ya üyelik formu de IPRU Genel Başkanı Sayın Fatih Tamay TTDER Başkanı Sayın Sümer Yığcı ve Başkan Yardımcısı Mehmet Öksüz tarafından imzalandı.

Genel Başkan Fatih TAMAY başkanlığında TOFED Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen IPRU İcra Kurulu Toplantısında; İcra Kurulu Üyeleri  Birol Özcan, Mustafa Yıldırım, Sümer Yığcı, Mevlüt İlgin, Basri Akgül, Mehmet Öksüz, Mustafa Özcan, Hasan Yüksel Kurnaz, Bülent Yıldız, Yard. Doç. Dr. Kemal Karayormuk, Ekrem Özcan, Adnan Değirmenci ve Gökhan Çerioğlu hazır bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN