• Dolar Alış / Satış: 5.464 / 5.474
  • Euro Alış / Satış: 6.203 / 6.215
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

‘IP’ VE ŞIFRENIZI ALIN!

20 Eylül 2018
‘IP’ VE ŞIFRENIZI ALIN!

1 KASIM İTİBARİYLE HAYATIMIZI DEĞİŞTİRECEK U-ETDS’YE HAZIRLIK KAPSAMINDA

Karayolu yolcu taşımacılarının önemli kısmını kapsayan Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS), 1 Kasım’da başlayacak. Bakanlık, sisteme veri aktarımı için firmaların bölge müdürlüklerinden ‘Kullanıcı Şifresi ve IP Adresi’ almalarını istedi.

Taşımada yeni bir milat

KASIM 2018 itibariyle; A1, A2, B1, B2, D1 ve D2 yetki belgesi sahiplerinin hayatı önemli ölçüde değişecek. Uygulamaya girecek Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS) ile, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Sektörü kayıt altına alıp ‘ölçülebilir’ hale getirmesi hedeflenen sistem, korsan taşımacılığı da önemli oranda önleyecek. Ancak, özellikle D2 belgeli turizm taşımacılarının bir takım kaygıları da yok değil… 40 günümüz kaldı; Bakanlık bu kaygıları ortadan kaldırıp taşımacıları ikna edebilecek midir?

Erteleme olmayacak gibi

SİSTEMİN kademeli olarak hayata geçirilmesini veya ertelenmesini talep edenler oldu. Tabii hemen yürürlüğe girmesini isteyenler de… Öyle görünüyor ki, 1 Kasım 2018 tarihinden  dönüş yok. Nitekim Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, ilgili dernek ve federasyonlara; temsil ettikleri firmalara iletilmek üzere ‘müracaat başvurusu’nu konu alan bir yazı gönderdi. İşte Tüm Otobüsçüler Federasyonu’nun (TOF) üyelerine gönderdiği Genel Müdürlüğün yazısı:

‘İVEDİLİKLE’ başvurun!

YÖNETMELİĞE göre; A1, A2, B1, B2, D1 ve D2 belgesi sahipleri, 01 Kasım 2018 itibariyle yapacakları yolcu taşımalarını, Bakanlığın Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi’ne işlemek/iletmek zorundadırlar. Bu itibarla taşımacılardan, U-ETDS sistemine giriş imkanı sağlayacak (Kullanıcı/şifre ve IP adresi tanımlama) işlemlerini; yetki belgesini aldığı birimden (Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü veya bağlı oldukları Bölge Müdürlüklerinden) almaları istenmektedir. Firmalarımızın vakit geçirmeden başvuru yapması gerekmektedir…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN