• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

INOVA sektöründe ‘ilk’ oldu

26 Aralık 2017
INOVA sektöründe ‘ilk’ oldu

‘Tasarım Merkezi Belgesi’ni Bakan Özlü’den aldı

INOVA, Türkiye’de 14’üncü, sektöründe ise ilk ‘Tasarım Merkezi’ olmayı hak etmişti. Merkezi şubat ayında faaliyete geçiren şirket, geçen hafta da ‘INOVA Tasarım Merkezi Belgesi’ni Ankara’da düzenlenen ‘Ar-Ge Zirvesi’nde aldı…

KÜRESEL bir aktör olmak için, geleceğin teknolojileri ışığında üretilen yenilikçi ürünlerle piyasaya hitap etmeniz gerekiyor. Bunun için de güçlü Ar-Ge altyapısına sahip olmalısınız. Kısacası, ürün değil teknoloji üreten bir şirket olmalısınız. Ticari araç koltuğunun global oyuncularından INOVA da, son yıllarda bu trendi yakından takip ediyor; teknoloji ve Ar-Ge yatırımlarını her geçen gün artırıyor. 

Şirket bu çabalarının karşılığı olarak bir ‘İlk’e imzasını atmış, ‘Tasarım Merkezi’ (Inova Design Center) belgesini almaya da hak kazanmıştı. INOVA Tasarım Merkezi, Şubat 2017’de faaliyete başlamıştı. Belgenin takdimi ise, geçtiğimiz hafta Ankara’da düzenlenen ‘6. Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zervisi’nde gerçekleştirildi. Zirveye, INOVA Koltuk Yönetim Kurulu Başkanı Zülker Kavalcı, Genel Müdür Ayhan Necipoğlu ve Ar-Ge/Tasarım Merkezi Müdürü Emre Dolaylar katıldı. Zülker Kavalcı, sektöründe ilk olan bu belgeyi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den aldı. Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Kavalcı, şunları söyledi: Tasarım Merkezi olma kararı almış, bu doğrultuda fiziki ve organizasyonel değişiklik çalışmalarımızı tamamlamış ve tüm bunların sonucunda sektörde bir ilk olarak belge alma hakkı elde etmiştik.

Tasarım Merkezimizi de şubat ayı itibariyle faaliyete geçirmiştik. Geçen hafta da belgemizi Bakanımız sayın Faruk Özlü’den törenle almış olduk.

Bu belge ile devlet desteğini de arkamıza alarak, katma değeri ve teknolojisi daha yüksek ürünler üretmeye devam edececeğiz.  Bu belge, geldiğimiz noktanın önemini en iyi şekilde ortaya koyan bir ‘karne’ niteliğindedir. Bu karne, tüm INOVA Ailesi’ne verilmiş bir karnedir. Bu vesile ile ekibime teşekkür ediyorum…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."