• Dolar Alış / Satış: 3.753 / 3.76
  • Euro Alış / Satış: 4.659 / 4.668
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

INOVA, başarısının gururunu ailesiyle paylaştı

11 Nisan 2017
INOVA, başarısının gururunu ailesiyle paylaştı

Türkiye’de 14’üncü, ticari araç koltuğu sektöründe ise ilk ‘Tasarım Merkezi’ belgesini alma başarısını gösteren INOVA, ‘teknoloji üssü’ olmaya aday merkezin tanıtımı dolayısıyla, tüm fabrika çalışanlarının hazır bulunduğu bir kokteyl düzenledi.

DÜNYA devlerine rağmen ticari araç koltuk pazarında yer almak, hele de yurtiçinde olduğu gibi global pazarda önemli bir aktör haline gelmek çok zor. 10 yıl gibi kısa bir geçmişe sahip olan INOVA Koltuk Sistemleri A.Ş., bunu başarmakla da kalmadı, çok önemli bir ‘ilk’e imzasını attı. Şirket, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen ‘Tasarım Merkezi’ belgesini almaya hak kazanarak, Türkiye’de 14’üncü, ticari araç koltuğu sektöründe de birinci oldu. Titiz bir sürecin ardından hayata geçirilen INOVA Tasarım Merkezi, çağdaş ve yenilikçi ürünlerin geliştirildiği bir teknoloji üssü olmaya aday. INOVA, belge ile ilgili süreçlerin tamamlanmasının ardından, tüm fabrika çalışanlarının hazır bulunduğu bir tanıtım kokteyli düzenledi.

 

Merkeze desteğimiz tam

‘Tasarım Merkezi’ pastasının kesildiği kokteylde konuşan INOVA Koltuk Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zülker Kavalcı, inovasyonun önemine dikkat çekerek, “Bir dünya markası olarak büyük başarılara imza atmak istiyorsanız, çağdaş teknolojiler kullanarak yenilikçi ürünler geliştirmeniz gerekiyor. Tasarım Merkezi ile amacımız işte tam da budur… Ar-Ge ekibimizin merkez bünyesinde geliştireceği ürünlerle, çok daha ileri noktalara geleceğimize inanıyoruz. Yönetim olarak merkeze desteğimiz tamdır” diye konuştu.

 

Devletin de desteğini alarak daha büyük işler yapacağız

Merkezin yapısı ve INOVA’ya kazandıracaklarıyla ilgili bir sunum yapan Ar-Ge-Tasarım Merkezi Müdürü Emre Dolaylar da şunları söyledi: Kurulduğu 2007 yılından bu yana birçok başarıya imza atan INOVA Koltuk Sistemleri A.Ş., bu başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteklediği ve 5746 sayılı kanun ile yasal olarak takip ettiği Tasarım Merkezi ünvanını alma hakkı elde etmiştir. Bu kapsamda tüm fiziksel ve sistemsel çalışmalar tamamlanmış olup, gerekli alt yapı çalışmaları da yapılarak sisteme uygun hale getirilmiştir.

Bu süreç içerisinde yönetimin de tam desteğini alarak ilerleyen INOVA Tasarım Merkezi, yapılan denetimlerde de tam not almış, sorunsuz bir şekilde belgeyi almaya hak kazanmıştır. Bünyesinde 14 kişilik tecrübeli bir ekibi barındıran INOVA Tasarım Merkezi ekibinin içerisinde makine mühendisi, endüstriyel tasarımcı, CAD uzmanı ve test uzmanı bulunmaktadır. Şimdiye kadar piyasada trend belirleyici bir pozisyona sahip olan INOVA, bundan sonra devlet desteğini de arkasına alarak, yatırımlarını daha da artıracak ve yapacağı tasarımlarla da bu piyasadaki konumunu daha da ileri seviyelere taşıyacaktır. Tasarım Merkezi teşviki kapsamında; tüm gereklilikleri yerine getirmek için görüşmelere hızlı bir şekilde başlayan merkezimiz, üniversiteler ile bağlantılar kurarak, ‘üniversite-Sanayi işbirliği’ ile yapacağı projelerde Ar-Ge konusunda çalışmaları da başlatacaktır.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN