• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

INOVA 10 YAŞINDA!

10 Ekim 2017
INOVA 10 YAŞINDA!

‘Büyük Aile’den 10 numara kutlama

8 kişilik atölyeden, 350 kişilik fabrikaya dönüşümün hikayesidir INOVA’nın 10 yıllık serüveni… İsmi ve amblemi ile ‘sonsuz yenilik’i ifade eden şirket, güçlü aile bağlarıyla geleceğe de güvenle bakıyor. Bu kararlılık, ‘INOVA Ailesi’nin hazır bulunduğu muhteşem ‘10. Yıl Kutlaması’nda da dile getirildi…

KOLAY değil büyük aktörlerin yer aldığı araç koltuğu pazarında sıfırdan gelip ‘Birinci Lig’e yükselmek… INOVA Otomotiv bunu yapmakla kalmadı; pazarın liderliğine oynayan bir aktör konumuna geldi; hem de bunu 10 yıl gibi çok kısa sayılabilecek bir zaman diliminde gerçekleştirdi.

Bu yüzden, bir ‘Başarı Hikayesi’dir INOVA’nın 10 yıllık serüveni… Artık global arenada önemli bir marka olan INOVA, ‘kesintisiz yenilik’ şiarıyla gelecek yıllarda da istikrarlı büyümesini sürdürmeyi hedefliyor. Büyük INOVA Ailesi’, geçtiğimiz hafta kuruluşunun ve başarısının 10. yılını muhteşem bir geceyle kutladı. Tüm çalışanlar ve ailelerinin hazır bulunduğu gecede, gurur kadar eğlence de doruktaydı.

 

Özveriyle çalışan bir ekip kurduk

Hayli heyecanlı olan Yönetim Kurulu Başkanı Zülker Kavalcı; hikayeyi şu cümlelerle dile getirdi: 27 Eylül 2007’de; 10 yıl evvel TOFAŞ Fabrikası’nın altındaki yerimizde 8-9 kişilik bir atölyeyle bu işe giriştik. İstikrarlı büyümemiz sonucu, 2009 yılında 5 bin 500 metrekarelik yeni yerimize taşındık. Müşteri odaklı düşünerek ekibimizi kurduk. Gerçekten o günkü ekibimizin INOVA’ya etkilerini yadsıyamayız. Ama biz hep ileriye baktığımız ve doğru olanı yapmaya gayret ettiğimiz için, merkezdeki yerimiz de bize yetersiz geldi ve 2015’te mevcut yerimize ilave olarak şimdiki kaynakhane ve süngerhane fabrikamızı da kiraladık.

Koltuk sektöründe bu kadar kısa sürede özveriyle çalışarak lider olmak, sizlerin de takdir edeceği üzere zor bir iştir. Eğer biz 1. Lig’de oynamak istiyorsak, müşteri odaklı düşünmeli ve çalışmalıydık; işte buna gayret ettik. Bakınız hepinizin bildiği gibi 2016 yılı ülkemiz adına zor bir yıl oldu; ama biz istihdam, ciro ve ihracat olarak büyümemizi sürdürdük. Bu performansımız sonucunda NOSAB Sanayi Bölgesi Altın Kelebek Grubu’na girerek ilk dörtte yer aldık. Siz çalışanlarımızın özverili çalışmaları, işte böyle ödülle taçlanmış oldu.

Firmamızı bulunduğu konumdan daha ileriye taşıyabilmek adına, yeni yatırımlar yapmak, iş imkanları ve müşteriler bulmak istiyoruz. Bu konuda olumlu sonuçlar alıyoruz ve almaya devam edeceğiz. Nitekim, 2013’te 230 olan çalışan sayımızı 350’ye yükselttik. Bu başarı için tüm INOVA Ailesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Hedefimiz her zaman liderlik

Kavalcı’dan sonra kürsüye çıkan Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Necipoğlu ise şunları söyledi: Günümüzde hızlı değişimler yaşanıyor, ayakta kalmanın kuralları yeniden yazılıyor. Bütün ürün ve hizmetlerin birbirine daha çok benzemeye başladığı bir dünyada yaşıyoruz.

Rekabet gittikçe şiddetleniyor. Kâr etmek ise her gün daha zorlaşıyor. 2007 yılında şirketimizi kurduğumuzda, şartlar da çok farklı değildi aslında. Ancak, bunlar bizi hiç korkutmadı. Bilimsel metotlar ile geliştirdiğimiz doğru stratejiler, uzun vadeli planlar ve iş modelimizle başarılı olacağımızı biliyorduk. Hala da ilk günkü heyecanımızla çalışmaya devam ediyoruz.

INOVA ismini layığı ile taşıyabilmek için her gün daha fazla çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi Inova logomuzda bir sonsuzluk işareti vardır. İkisi birleştiği vakit, ‘sonsuz yenilik’ manası ortaya çıkıyor. Biz bu bilinçle çalıştık. Bu bilinçle hem ürünlerimizde hem üretim metotlarımızda hem de tesislerimizde trendleri takip eden değil, trendleri yaratan ve takip edilen firma konumundayız. Daha ilk gün, önümüze ‘Koltuk denildiğinde akla gelen ilk üç firmadan biri olmak’ vizyonunu koymuştuk. Ancak biz şimdi bunu daha da ileriye götürmek istiyoruz.

Hayat şartları gittikçe zorlaşıyor. İş dünyasında da bu böyle.

Artık ya ‘tozu dumana katarsınız’ ya da ‘tozu dumanı yutarsınız’. Tercih tamamen sizindir. Ancak şunu da unutmamanız gerekiyor ki bugün yaptığımız tercihler, geleceğimizi şekillendirmektedir. Biz, çok sevgili ortağımla birlikte kararımızı uzun yıllar evvel verdik ve dönem dönem kararlarımızı gözden geçirerek tekrar seçimler yapıyoruz. Bu vesileyle 2018 ve daha sonraki yıllar için hazırız.

Çünkü şirket olarak hızlı karar verip, hızlı hareket eden, piyasadaki değişiklikleri hemen algılayıp aksiyon alan esnek ve kurumsal bir yapıya sahibiz. Hep birlikte nice 10’uncu yıllarda buluşmak dileği ile.

Yönetim Kurulu Başkanı Zülker Kavalcı, Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Necipoğlu, Ar-Ge-Tasarım Merkezi Müdürü Emre Dolaylar,  Dış Ticaret Yöneticisi Gizem Kavalcı Kepir, ve şirket yöneticileri 10. yıl pastasını kesti.

 

BAŞARILI YÖNETİCİLERE PLAKET VERİLDİ

Yönetim Kurulu Başkanı Zülker Kavalcı, şirketin başarısına katkılarından dolayı Finans Uzmanı Cansel Albayrak ve Mali Müşavir Sabri Aslan’a plaket verdi

Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Necipoğlu, Satış Müdürü Gülbeyaz Öztürk ve Bilgi İşlem Müdürü Yusuf Öner’e hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti…

Fabrika Müdürü Gökhan Gönül, çekilen kurada isimleri belirlenen 3 çalışana hediye çeki verdi…

En yüksek hediye çekini Dış Ticaret Yöneticisi Gizem Kavalcı Kepir takdim etti.

Ar-Ge Tasarım Merkezi Müdürü Emre Dolaylar, kurada isimleri çıkan 3 fabrika çalışanına hediye çeki verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."