• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İBB’nin projesine destek vermeliyiz

11 Nisan 2017
İBB’nin projesine destek vermeliyiz

İSTANBUL, tüm sektörler için olduğu gibi sektörümüzde de özel bir yere sahip. Ekonominin başkenti olan İstanbul’un pek tabii ki otogar planlanmasını etkileyen birden çok dinamik var.

Uzun süredir Bayrampaşa’dan taşınacağı konuşulmakta idi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’den gelen açıklamalarda bunu doğruladı. 2019’da İstanbul Otogarı, Arnavutköy’ün Işıklar Köyü üzerine kurulacak.

Bu taşınma ile beraber neler değişecek;

 

– Konumu değişecek;

Otogarların şehir içinde olması, tabii ki sektörümüz açısından çok avantajlı bir durum. Fakat İstanbul’un gelişme hızı da ortada, pek muhtemeldir ki şu an da şehir dışı olarak gördüğümüz Işıklar Köyü, taşınana kadar şehir içi olmuş olacaktır.

 

– Işıklar Köyü’ne ulaşım için metro ağı 2018’de faaliyete geçmiş olacak;

Yolcularımız üzerinde yapmış olduğumuz mini anket araştırması bize göstermiştir ki, İstanbul Otogarından seyahat başlangıcı olan ve sonlanan kişilerin yüzde 45 civarı metro ulaşımını tercih etmektedir.

Yeni yapılacak otogarımızın, metro ağının daha yüksek hıza sahip olacağı ve sürenin kısalacağı da almış olduğumuz duyumlar arasındadır.

 

– İstanbul Otogarı İBB tarafından işletilecek;

Geç bile kalınmış olan bu değişimin, sektörümüz açısından en olumlu yanlarından biri olduğuna inanıyorum.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin işletme kabiliyeti kesinlikle tartışmaya bahis vermeyecek şekilde kaliteli. Sektörümüzün bu taşınma ile beraber güvenli, temiz ve ekonomik anlamda işlevsel bir alana sahip olabileceğimize inanıyorum.

 

– Ücretsiz servis taşımacılığı kaldırılacak ve yerine İBB tarafından organize edilmiş “Havataş” benzeri makul ücretli, yaygın bir taşıma hizmeti sunulacak;

Maliyetlerin getirdiği külfetten yakınan biz sektör mensuplarının, bu konuda memnuniyetsiz olması kabul edilebilir bile değildir.

Sektörümüzün en önemli sorunlarından biri olan ücretsiz servisler sorununa, kendi sorunu gibi etkili çözüm sunan İBB’ye teşekkür ediyorum.

Sektörü anlamaya ve dinlemeye çalışarak İBB tarafından yürütülen yeni İstanbul Otogarı projesine destek vermemiz gerektiğine inanıyorum.

Anlamsız muhalif söylemler yerine, uygulanabilir fikirler belirtilir ise İBB dikkate alacaktır. Ve kazanan sektörümüz olacaktır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."