• Dolar Alış / Satış: 3.904 / 3.911
  • Euro Alış / Satış: 4.81 / 4.819
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Hıdırusta, nitelikli işgücü için ‘ÖNCE EĞİTİM’ diyor 

14 Kasım 2016
Hıdırusta, nitelikli işgücü için ‘ÖNCE EĞİTİM’ diyor 

Mesleki eğitimi, nitelikli işgücünün ana kaynaklarından birisi olarak gören Hıdırusta Otomotiv, bu kapsamda Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği yaptı.  600 öğrencinin ders kitaplarının basımını üstlenen Hıdırusta, sosyal sorumluluk projesi kapsamında uzun soluklu bir işbirliğinin de temelini atmış oldu.

TÜRKİYE’nin lokomotif sektörlerinden biri olan otomotiv endüstrisi, 400 bini aşkın kişiye istihdam sağlıyor. Sektörün 2023 vizyonunda hedeflere ulaşmasında, Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarının yanısıra bu faaliyetleri en üst düzeyde gerçekleştirecek nitelikli eleman altyapısının kurulması da son derece önem taşıyor. Bu noktada ise en büyük sorumluluk sektör temsilcilerine ve meslek liselerine düşüyor.

Sektöründe 20 yılı geride bırakmaya hazırlanan ve bugün 150’yi aşkın kişiye istihdam sağlayan Hıdırusta Otomotiv de, kurulduğu günden bu yana nitelikli iş gücünün önemine inanıyor ve insan kaynağına da bu yönde yatırım yapıyor.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilk sırayı eğitime veren şirket, Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile uzun soluklu bir işbirliğinin ilk adımını attı ve okulun Otomotiv Teknolojisi bölümünde öğrenim gören 600’ü aşkın öğrencisinin yıl boyunca öğrenim göreceği meslek kitaplarının baskısını üstlendi.

Otomotiv yedek parça sektöründe nitelikli ara eleman açığının her geçen gün arttığına dikkat çeken Hıdırusta Otomotiv Genel Müdürü Rıza Şahin, meslek liselerinin sayısı ve kalitesinin artması gerektiğini belirterek, “Türkiye’nin 5 farklı ilinde faaliyet gösteren şirketimiz, çeşitli kademelerde görev alan 150’yi aşkın çalışana sahip fakat aradığımız niteliklerde personeli bulmakta zorlanıyoruz. Bu sorunların odağında ise eğitim eksikliği bulunuyor. Sektörümüzün, teknik donanımlı işgücüne ihtiyacı her geçen gün katlanarak artıyor.

Burada sektör temsilcileri olarak bizlere olduğu kadar, meslek liselerine de büyük görev düşüyor

Sektörümüzün geleceğini emanet edeceğimiz genç arkadaşlarımızın daha iyi bir eğitim almasını sağlamak için hepimizin taşın altına elini koyması, tematik okullarının sayısının artması için çaba göstermemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

hidirusta-egitim hidirusta-egitim2

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."