• Dolar Alış / Satış: 3.904 / 3.911
  • Euro Alış / Satış: 4.81 / 4.819
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Her şey ‘huzur’a bağlı…

5 Ekim 2016
Her şey ‘huzur’a bağlı…

TURİZM barış demektir, kaynaşma demektir… Dolayısıyla barışın ve huzurun olmaması, en çok turizmi vurur. Geçmiş yıllarda bunun çokça acı örneklerini gördük ve yaşadık. Son yıllarda ülke olarak hem huzur, hem istikrar hem de ekonomik açıdan iyi konumdaydık.

Bu güzel ortam, ülkemiz turizmini öyle canlandırdı ki, bir anda dünyanın en fazla turist çeken 6’ncı ülkesi konumuna geldik. Hedefimiz ise çok daha büyüktü; 2023’te 50 milyon turist, 50 milyar Dolarlık gelir… Daha 7 yılımız var, inşallah bu hedefi yakalar ve hatta üzerine de çıkarız. Ancak şu anda içimizde ve çevremizde yaşananlar, umutların bağlandığı 2017 için bile bizleri kaygılandırıyor. Evet dünden bugüne güzel gelişmeler de yaşanmıyor değil; mesela Rusya, İsrail ve İran ile olan ilişkilerimizin düzelmesi gibi. Umarım bu ilişkiler turizmi canlandırır. Aksi halde turizmcinin ayakta kalabilme gücü son derece zayıflar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."